Žiema, žiema lauk iš kiemo…….
Oi, žiema žiemužė, šalčio draugužė šiais metais pasirodė mums visu gražumu. Netrūko nei, sniego, nei šalčio. Seniai tokios tikros, lietuviškos žiemos nebuvom matę.
š amžių glūdumos atkeliavusi ir giliai šaknis į lietuvių kultūrą įleidusi žiemos pabaigtuvių šventė- Užgavėnės ,vasario 17 d. užsuko ir į mūsų kiemą. Linksmai nusiteikę ir Užgavėnių kaukėmis pasipuošę vaikai šurmuliavo darželio lauko aikštelėje, kur jų laukė šventės kaltininkė Morė. Skambėjo liaudiška muzika, kuri kvietė mažus ir didelius pasinerti į šventinį šėlsmą. Pati svarbiausia gaspadinė ( mokyt. A.Bardauskienė) visus pasveikino gražia, dzūkiška tarme su žiemos pabaigtuvėm ir dosniai vaišino ne tik blynais, bet ir lašinukais , juk ne veltui yra sakoma, kad per Užgavėnes reikia sočiai pavalgyti, kad pilvas už kaktą būtų kietesnis. Dar daugiau juoko ir linksmybių įnešė JKC persirengėlių gausus būrys. Muzikantai linksmai grojo, o Lašininis su Kanapiniu drūčiai galynėjosi. Kanapinis nugalėjo - tai vadinasi pavasaris jau ne už kalnų. Pasibaigus šventei visi skubėjo valgyti skanių Užgavėnių blynų, kuriuos mūsų darželio virėjos kepa ne tik su mielėm, bet ir meile, matyt todėl jie- tokie skanūs. Tai gi, visi garsiai šaukėm žiema, žiema bėk iš kiemo!.










