Žiema, žiema lauk iš kiemo…….

Žiema, žiema lauk iš kiemo…….

Oi, žiema žiemužė, šalčio draugužė šiais metais pasirodė mums visu gražumu. Netrūko nei, sniego, nei šalčio. Seniai tokios tikros, lietuviškos žiemos nebuvom matę.

š amžių glūdumos atkeliavusi ir giliai šaknis į lietuvių kultūrą įleidusi žiemos pabaigtuvių šventė- Užgavėnės ,vasario 17 d. užsuko ir į mūsų kiemą. Linksmai nusiteikę ir Užgavėnių kaukėmis pasipuošę vaikai šurmuliavo darželio lauko aikštelėje, kur jų laukė šventės kaltininkė Morė. Skambėjo liaudiška muzika, kuri kvietė mažus ir didelius pasinerti į šventinį šėlsmą. Pati svarbiausia gaspadinė ( mokyt. A.Bardauskienė) visus pasveikino gražia, dzūkiška tarme su žiemos pabaigtuvėm ir dosniai vaišino ne tik blynais, bet ir lašinukais , juk ne veltui yra sakoma, kad per Užgavėnes reikia sočiai pavalgyti, kad pilvas už kaktą būtų kietesnis. Dar daugiau juoko ir linksmybių įnešė JKC persirengėlių gausus būrys. Muzikantai linksmai grojo, o Lašininis su Kanapiniu drūčiai galynėjosi. Kanapinis nugalėjo - tai vadinasi pavasaris jau ne už kalnų. Pasibaigus šventei visi skubėjo valgyti skanių Užgavėnių blynų, kuriuos mūsų darželio virėjos kepa ne tik su mielėm, bet ir meile, matyt todėl jie- tokie skanūs. Tai gi, visi garsiai šaukėm žiema, žiema bėk iš kiemo!.