Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas

   Spalio 6-tą dieną ,,Spalviukų“ grupės ugdytiniai vyko į Viešvilės valstybinį gamtinį rezervatą. ,,Užsisakėme“ gerą orą, ,,pasiėmėme“ gerą nuotaiką ir nuvykome pasigrožėti gamta.
   Nuostabi darbuotoja papasakojo kodėl rezervatas yra saugomas ir kaip reikia elgtis būnant čia, o tada pakvietė po jį pasivaikščioti. Taku ėjome tyliai, kad neišsigąstų  žvėrys, paukščiai. Stengėmės įsiklausyti ir suskaičiuoti kiek girdime skirtingų paukščių. Stende pamatėme kokie žvėrys ir vabalai čia gyvena, kokie medžiai aplink yra. Sužinojome kaip nesunkiai atskirti tai eglė ar pušis. Einant taku netrūko iššūkių, buvo šlapia, slidu ir vienoje vietoje ant tako buvo užvirtęs medis, per kurį teko visiems perlipti. Buvo nelengva. Susipažinome ir su stiprų kvapą skleidžiančiais augalais, dėl kurių kvapo gali sutrikti mąstymas, orientacija ar per daug prisiuosčius galima net sąmonės netekti. Itin sudomino augalas – kempinė! Galėjome paliesti, pauostyti. Grįžę dar galėjome pasigrožėti ekspozicija viduje, o ji tikrai įspūdinga! Kiek ten veiklų! Kitą kartą būtinai atvyksime į edukacija viduje.
   Po tokios edukacijos norisi ją rekomenduoti kitiems ir grįžti dar kartą patiems. Gal pavasarį, šiltesniu oru ir sugrįšime!
    


   Priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Dovilė Banienė