Poezijos ir muzikos šventė „Išlydim rudenėlį“

Po dviejų metų pertraukos, Jurbarkų darželis-mokykla, pakvietė priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikus į tradicinį renginį „Išlydim rudenėlį“. Labai apsidžiaugėme, kad vėl galėsime paklausyti dainelių, eilėraščių, posmų. Pasigrožėsime šokiais ir improvizacijomis. Šventės dalyviai rinkosi į salę pasipuošę, džiugiai nusiteikę. Šventės vedantysis Zuikutis vaikus pasitiko ir nuolat linksmino. Renginio viešnia, aktorė Kristina Savickytė, palinkėjo visiems geros nuotaikos. Po renginio kartu su vaikais sekė pasakas.
Šiais metais šventėje dalyvavo ne tik Jurbarko rajono įvairių priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai, bet ir svečiai atvykę iš Raseinių rajono Ariogalos, bei Punsko darželių.
Ruduo – turtingas, spalvingas ir labai gražus metų laikas. Tarsi iš gausybės rago liejosi poezijos eilės, skambėjo dainos. Mūsų darželio „Spalviukų“ grupės ugdytinių ansamblis taip pat šauniai sudalyvavo šventėje. Jie atliko dainą „Rudenėlio kelias“ ( žodž. Z. Sadauskaitės muz. I. Rastauskienės), išraiškingai padeklamavo eilėraštį „Lapų šokis“ (V. Palčinskaitės).
Ugdant vaikų kūrybiškumą tokie renginiai yra ypač prasmingi. Vaikai turi galimybę parodyti ką geba. Gali pasigrožėti ir kitų dalyvių pasirodymais. Dalyvavimas renginiuose padeda vaikams įveikti scenos baimę, jaudulį. Vaikas gali pasijausti, koks yra talentingas, svarbus. Pedagogams – puiki proga pasidalinti gerąja patirtimi. Jokie nuotoliniai festivaliai negali atstoti betarpiško, šilto bendravimo.
Dėkojame šventės rengėjams už šilumą, dovanas ir šypsenas. Palydėję gražiai rudenėlį staiga supratome, koks jis yra gražus! Visomis spalvomis atspindintis mūsų vaikuose.

Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ meninio ugdymo mokytoja Reda Pinaitienė.