Pažintis su seniausia olimpine sporto šaka

   Lapkričio 24 dieną „Saulės zuikučių“ grupės ugdytiniai įgyvendinamą įstaigos olimpinio ugdymo projektą „Gera čia augti ir sportuoti kartu“ lankėsi ,,Smalininkų žirgai“ žirgyne, kuris įsikūręs Jurbarko raj. Smalininkų miestelyje. Edukacinės išvykos tikslas – supažindinti ugdytinius su seniausia olimpine šaka, skatinti jų susidomėjimą gyvūnais.
   Žirgyno savininkė mielai aprodė žirgyną, papasakojo kaip auginami ir prižiūrimi žirgai, rodė kaip juos šeria, kas jiems skaniausia, aišku, kad obuoliai ir morkos, kurių mes ir atsivežėme. Šeimininkė džiaugėsi, kad jos žirgai yra puikūs sportininkai, pelnę daug apdovanojimų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, tačiau olimpinėse žaidynėse gaila, bet dar nėra tekę jos ristūnams sudalyvauti. Žirgyne vyksta jodinėjimo užsiėmimai, treneriai moko saugaus elgesio su žirgais, jų priežiūros, ir įvairių jojimo paslapčių.
   Didžiausią įspūdį vaikams paliko, kad šie gyvūnai – labai dideli, tačiau begalo mieli. Vaikai glostė žirgelius, vaišino juos atvežtomis lauktuvėmis, bėgiojo nuo vieno žirgo, prie kito ir su kiekvienu troško pabendrauti, kiekvieną paliesti, paglostyti. Grupės mokytoja stengėsi vaikų įspūdžius įamžinti nuotraukose.
   Ši edukacinė išvyka padėjo vaikams lengviau  susipažinti su juos supančia aplinka, praturtino vaikų emocinę patirtį. Grįžę į darželį, ugdytiniai dar ilgai diskutavo ir aptarinėjo aplankyto žirgyno įspūdžius, juos įamžino savo kūrybiniuose darbeliuose, piešiniuose.


   Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jurgita Šauklienė