„Nykštukų“ šiltnamis

   Žinome, jog mažieji tinkamus įgūdžius geriausiai susiformuoja aktyviai dalyvaudami šeimos ir bendruomenės veikloje. Darželyje įrengėme šiltnamį, tikėdamiesi vaikus paskatinti dažniau valgyti daržoves per tiesioginį patyrimą jas auginant. Galimybė vaikams būti arti augančių daržovių yra iš tiesų naudinga. Dažnai pakanka jiems iš arti parodyti augančią daržovę, leisti pačiam ją palaistyti ar nuskinti, kad vaiko požiūris į ją pasikeistų ir jis tokį maistą pamėgtų.
   Daržoves auginome, prižiūrėjome susiskirstę grupėmis, kurių kiekviena žinojo, kada yra jų darbo šiltnamyje metas. Smalsaudami vaikai nuolat stebėjo, prižiūrėjo, kaip auga pomidorai, agurkai, paprikos, salotos, svogūnai, ridikėliai ir kitos prieskoninės žolelės. Vaikams, auginant vieną ar kitą daržovę, buvo didžiulė paskata domėtis juos supančiu pasauliu. Per patirtį įgytos sveikos mitybos žinios, praturtino vaikų mitybos įpročius.
   Manome, jog mūsų ugdytiniai, patys sėję, auginę, prižiūrėję, o vėliau ir ragavę užaugintas daržoves, atrado naują juos įkvepiantį užsiėmimą, paskatinusį socialinių įgūdžių ir atsakomybės formavimąsi...


   Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilma Rimkienė