Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės 2024“

Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės 2024“
Startuoja 10-asis Lietuvos mažųjų žaidynių projekto sezonas! Šiais metais, 10-ą kartą vyksiančiose žaidynėse pirmą kartą dalyvaus 440 ikimokyklinių ugdymo įstaigų iš visų 60 Lietuvos savivaldybių! Kaip sako viena iš projekto organizatorių Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė, jubiliejinis LTMŽ projekto sezonas – tarsi apibendrinimas to, kas buvo nuveikta per šį dešimtmetį: suburta aktyvi LTMŽ bendruomenė, sukurta puiki projekto valdymo ir vykdymo sistema, išbandyta daug naujų ir laiko patikrintų metodų.
LTMŽ projekto tikslas – skatinti Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą.
Uždaviniai: parengti ir vykdyti reguliarius (ne mažiau kaip 3 k. /sav.) virtualius fizinio aktyvumo užsiėmimus ikimokyklinio ugdymo įstaigose; organizuoti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą ir pozityvias patirtis skatinančius renginius (festivalius); plėtoti Lietuvos ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo pedagogų kvalifikaciją vaikų fizinio aktyvumo skatinimo ir fizinio ugdymo srityse.
Pirmasis projekto etapas ikimokyklinio amžiaus vaikams prasidės jau vasario mėnesį. Jo metu vaikai, pedagogai ir šeimos nariai bus kviečiami dalyvauti virtualiuose fizinio aktyvumo užsiėmimuose.
Antrojo etapo metu dalyviai organizuos LTMŽ festivalius savo įstaigose, o sezono pabaiga bus pažymėta penkiais finaliniais žaidynių festivaliais skirtinguose Lietuvos miestuose, kur susitiks skirtingų ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos.
LTMŽ nuo 2014 m. organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir RIUKKPA. Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.
Lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenė džiaugiasi galėdama jau 10-tą kartą įsijungti ir dalyvauti „Lietuvos mažųjų žaidynių“ projekto veiklose!!!

Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja Giedrė Totoraitienė