Karaliaus Mindaugo puota

   Vaikystė – tai laikas, kai formuojasi vaiko asmenybė ir identitetas, todėl labai svarbu pradėti ugdyti pilietiškumą kuo anksčiau...
   Visa darželio bendruomenė liepos 5 d. minėjome karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Įstaigos kieme surengėme šventę „Karaliaus Mindaugo puota“.
   Į šią šventę įtraukėme ir tėvelius, kurie kartu su vaikais kūrė, gamino, lipdė karūnas, ruošė puošnius kostiumus. Šventės metu vaikus aplankė pats karalius Mindaugas - buvęs šio darželio ugdytinis ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja – karalienės Mortos vaidmenyje. Karalienė Morta supažindino vaikus su Lietuvos istorija ir kuo ši data svarbi kiekvienam lietuviui.
   Šventės nuotaika buvo puiki ir pakylėta. Dekoracijos, kostiumai, vaišių stalas, specialiai parinkta šiai progai muzika, dainos ir šokiai, vaikus džiugino. Kiekvienas vaikas tą akimirką jautėsi esantis tikrų tikriausiu princu, ir princese. Vaikai iškilmingai pristatė savo puošniuosius apdarus karališkajai porai.
   Šventės „Karaliaus Mindaugo puotos“ pabaigoje, karalius Mindaugas vaikus apdovanojo trispalvėmis, ir pasidžiaugė kartu su vaikais, kad esame visi mes – Lietuvos vaikai.


Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas" ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jurgita Šauklienė