Išvyka į Tauragės etnokultūros centrą

   Balandžio 19 d. priešmokyklinė ,,Nykštukų“ grupė lankėsi Norkaičių etnokultūros centre, Tauragės rajone. Čia vyko edukacija ,,Sveiki atvykę pas Bičiulį“.
   Edukacinio užsiėmimo metu bitininkė pasakojo apie vieną iš seniausių amatų – bitininkystę. Išgirdome įdomų ir vaizdingą pasakojimą apie unikalų bitučių gyvenimą, apie begalinį jų darbštumą, gražų tarpusavio sutarimą, pasidalinimą darbais ir pareigomis. Sužinojome ką veikia bitelės darbininkės, ką bičių motinėlė, ką tranai. O, kad nebūtų nuobodu klausyti, patys ,,pavirtome“ bitutėmis, žaidėme žaidimus, uždavinėjome klausimus. Bitininkė parodė medaus kopinėjimui naudojamus įrankius, taip pat mielai visus pakvietė prisiliesti prie saldžios bitininkavimo pusės: skanavome gėrimo su medumi, ragavome bitučių suneštų žiedadulkių, laižėme medų. Bitė Darbininkė pamokė kaip pačių rankomis sukurti mažą stebuklą - vaškinę žvakę.
   O jeigu norite sužinoti kokias spalvas bitutės mato? Kiek turi kojyčių? Kiek akyčių? Ar turi plaukus? Ar skraido naktimis? Ar bijo lietaus? Kaip vadinamas bitučių suneštas rudos spalvos šokoladas? Ar jos moka kepti duoną? Kokių daiktų yra bitučių name - avilyje? Kaip atrodo bitė Plėšikė, ir ką ji avilyje veikia? Į kurią vietą suleisti bitutės nuodai žmogui yra mirtini? – tuomet būtinai aplankykite Norkaičių etnokultūros centre „gyvenančią“ Bičių Motinėlę.
  


   Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Airina Stasaitienė.