Finalinis „Lietuvos mažųjų žaidynių 2023“ festivalis Palangoje

    Birželio 3 dieną Palangoje vyko „Lietuvos mažųjų žaidynių 2023“ finalinis festivalis.
    Palangos sporto arena skambėjo nuo vaikiško juoko ir plojimų. Čia buvo susirinkę mažieji sportininkai iš Kretingos, Plungės, Telšių, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių, Rietavo, Šilalės, Jurbarko miestų ir miestelių. Mūsų šauniajai komandai: Ievai Špokauskaitei, Agnei Žemelytei, Nidai Laurinavičiūtei, Aisčiui Ganusauskui, Einiui Rokiui, Martynui Mileriui ir mokytojoms Airinai Stasaitienei ir Giedrei Totroraitienei buvo patikėta finalinio festivalio atidarymo metu įnešti Lietuvos mažųjų žaidynių vėliavą.
   Sveikinimo žodį tarė ir fiziškai aktyviais vaikais džiaugėsi LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis ir Europos bokso čempionė Ana Starovoitova. Sportininkė stebėjo visas veiklas, noriai fotografavosi su mažaisiais dalyviais. Po įspūdingo festivalio atidarymo ir nuotaikingos mankštos mažieji sportininkai dalyvavo įvairiose sportinėse estafetėse. Jos buvo įdomios žaismingos, panaudotos netradicinės iki šiol dar nematytos, patrauklios sportinės priemonės, padedančios lavinti svarbiausias fizines vaikų savybes. Visos komandos šventinio festivalio metu tapo nugalėtojomis ir buvo apdovanotos taurėmis, medaliais, sporto priemonėmis bei atminimo dovanėlėmis.
   „Projekte siekiama lavinti skirtingas fizines ypatybes, suteikti jiems džiaugsmą, didinti motyvaciją, bei pasitikėjimą savimi tam, kad fizinis aktyvumą nuo mažų dienų vaikai sietų su malonumu. Čia, vaikai taip pat mokosi sportuoti olimpinėmis vertybėmis – tobulėjimu, pagarba ir draugyste, - todėl nugalėtojai yra visi dalyvaujantys“, džiaugėsi Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė.
   Mažieji sportininkai lydimi mokytojų aplankė pajūrį, džiaugėsi šiltu pajūrio smėliu ir akmenukais, bei šėlstančiomis dar labai šaltomis jūros bangomis. Atsisveikinę su Baltijos jūra ir saulėta Palanga grįžome pilni malonių, džiugių įspūdžių į namus.


   Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas" direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Povilaitienė