Edukacija „Jaunasis karvedys“

   Dar vienas renginys skirtas Vasario 16 - osios paminėjimui – išvyka į Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejų. Čia priešmokyklinio ugdymo „Nykštukų“ ir ,, Sveikuolių“ grupės vasario 15 dieną dalyvavo edukacijoje „Jaunasis karvedys“. Vaizduotę ir kūrybiškumą skatinanti veikla mus nukėlė į tolimuosius viduramžius, kuomet Lietuvos valstybę nuo priešų saugojo galingose pilyse įsitvirtinę karvedžiai. Klausydami edukatorės pasakojimo vaikai statė pilį su stipria gynybine siena. O išgirdę visas pilies gyvenimo įdomybes ten apgyvendino valdovą, karius ir amatininkus, aiškinosi, svarstė kokie pastatai yra būtini, kad toje teritorijoje galėtų gyventi žmonės, susipažino su to meto ginklais ir šarvais, karybos būdais.
   Po edukacijos apėjome visas muziejaus ekspozicijų sales. Čia apžiūrėjome įvairiausius eksponatus. Matėme Stepono Dariaus ir Stasio Girėno lėktuvo nuolaužas, gausybę ginklų, šarvų, medžioklės įrankių. Suradome ir vieno žymiausių skulptorių Vinco Grybo sukurtą Vytauto skulptūrą.
   Smagiai leisdami laiką vis kitose erdvėse, plėtėme supratimą apie Lietuvos praeitį, istorinius įvykius, ugdėme gebėjimą palaikyti rimtį ir susikaupimą, paisyti kitų poreikių, gerbti kito nuomonę. Taip per patyrimą - žaisdami ir stebėdami ugdėme pilietiškumo, pažinimo, kultūrinę, kūrybiškumo bei socialinę kompetencijas.
  


Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Airina Stasaitienė