Veikla

Mažieji daržininkai

siltnamis   Priešmokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ ugdytiniai toliau tęsė pavasarinę STEAM veiklą. Vaikai grupėje rūpestingai prižiūrėję, užsiaugino pomidorų daigus. Šiuos pomidorų daigus nutarėme pasodinti darželio šiltnamyje. Pasidžiaugėme jau žaliuojančiomis salotomis, špinatais, ridikėliais. Mūsų mažieji daržininkai patys kasė žemę, ją laistė, sodino pomidorų daigus. Jie  patys galės laistyti, ravėti, prižiūrėti augančius augalus.
   Smagu buvo žiūrėti kaip kruopščiai visi dirbo.
   Kartu su tėveliais džiaugiamės mažaisiais daržininkais ir lauksime derliaus.

 

Skaityti daugiau...

STEAM veikla „Nykštukų“ grupėje „Nuo sėklytės iki augalo“

20220324 161117    Vienas turtingiausių šaltinių vaikų ugdymui yra gamta. Tai natūrali aplinka, skatinanti vaiko smalsumą, čia galima kurti, fantazuoti bei atskleisti save.
    Pasivaikščiojimų metu su vaikais aptarėme pavasario požymius, stebėjome, kaip gėlynuose skleidžiasi pirmieji pavasarinių gėlių žiedai, aiškinomės ko augalams reikia, kad jie augtų.
    Mes nutarėme patys išsiauginti augalų. Į grupę atsinešėme įvairių sėklų ir su vaikais jas apžiūrėjome, bandėme įvardyti, kas iš jų gali išdygti, grupavome pagal spalvą, formą, dydį. Vaikai patys bėrė sėklytes į žemę, palaistė ir padėjo saulėtoje vietoje. Augalus vaikai įkurdino ant palangių, kad galėtų stebėti, kaip kalasi daigeliai, kaip iš mažos sėklytės išauga augalas. Nuo drėgmės išbrinkusios jos sudygsta. Šaknelės stiebiasi gilyn į žemę, o daigelis aukštyn į saulę. Kalbėjome, kad augalai negali augti be saulės, oro, vandens ir derlingos dirvos.  Išaugusius pirmuosius daigelius stebėjo prižiūrėjo, laistė, lygino, kaip jie pasikeitė, kiek paaugo.  Ugdėme vaikų darbštumą, kūrybiškumą, nes jie galėjo ne tik susipažinti su augalo augimu, bet ir patys jais rūpintis.
    Šiomis veiklomis siekiame vaikus sudominti gyvuoju gamtos pasauliu ir ugdyti meilę gamtai, ugdyti gebėjimą rūpintis augalais.

Skaityti daugiau...

Pavasaris-gamtos pabudimo, garsų, spalvų ir pavasarinių darbų metas.

276201637 1838387726587184 4225139424577707499 n    Pavasarinė nuotaika vyrauja ir „Spalviukų“ grupėje. Langai pasipuošė vaikų dailės darbais. Ant palangių jau stiebiasi pirmieji daigeliai, kurie buvo pasėti vaikų rankytėmis, o dabar jau laistomi ir stebimi. Tyrinėdami, stebėdami sėklų dygimą vaikai jau pastebėjo, kad sėklos pasėtos vienu metu, sudygsta ir auga skirtingai, kad augdami daigeliai linksta į šviesos pusę, o nepalaistyti vysta. Šiemet didžiąją „Spalviukų“ grupės palangės dalį užima įvairios gėlių sėklos, kurių daigeliais planuojame pasipuošti lauko aikštelės erdvę. Tyrinėjimo ir stebėjimo procesas dar vyksta bandymuose su pupelėmis. Vaikai jau pastebėjo, kad pupelės, kurios buvo vandenyje, išbrinko, vandens sumažėjo. O sausoje stiklinėje pupelės nepasikeitė. Tolimesniuose bandymuose vaikai stebės pupelių augimo procesus dirvožemyje.
    „Spalviukai“ noriai dalyvauja augalų priežiūros procese. Visa tai žadina vaikų smalsumą, pareigos ir atsakomybės jausmą, domėjimąsi gamta.

 

Skaityti daugiau...

Tyrinėjimas „Magneto galia“

20220223 095601     „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai atliko įvairius tyrinėjimus su magnetu. Mažieji sužinojo, jog magnetai turi nepaprastą galią. Jie skirtingus kūnus traukia ir stumia net per skirtingo storio popierių, vandenį, stiklą ir, net per stalą. Ugdytiniai išsiaiškino, jog magnetai būna įvairiausių formų, dydžių ir spalvų. Veiklos metu vaikai stebėjo, kaip magnetas vienu metu gali pakelti daug smulkių vinių, adatėlių, sąvaržėlių ar kitų metalinių daiktų. Tyrinėjimai vyko naudojant buitinius daiktus, kanceliarines priemones ir kitas medžiagas. Daug netikėtumo ir gerų emocijų ugdytiniai patyrė žaisdami žaidimą „Lobio ieškojimas“. Sužinojo, kaip magneto pagalba galima surasti metalinius daiktus. Tęsdami tyrinėjimus išsiaiškino, kad ne visus daiktus magnetai traukia.
    Atlikdami šią veiklą ugdytiniai lavino mąstymą, smulkiąją motoriką, plėtė žodyną.

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Trispalviai eksperimentai

20220215 092825    Eksperimentai, bandymai ir atradimai ypač traukia ir žavi vaikus. Šiandiena „Spalviukai“ eksperimentavo su Lietuvos valstybės vėliavos spalvomis.
    Eksperimento metu vaikai atrado, kad vanduo geriasi į servetėlę, ir kaip gražiai vos sušlapusios liejasi spalvos. Kaip vanduo kyla servetėle į viršų, kartu nešdamas spalvas. Sužinojo, ką reiškia Lietuvos vėliavos spalvos bei patyrė džiugių emocijų kuriant Lietuvą.

 

 

 

Skaityti daugiau...

Tirpstančio besmegenio eksperimentas

BeFunky collage 3    „Giliukų“ grupės vaikai buvo tikro cheminio eksperimento dalyviai. Maišydami druską, sodą ir skystą muilą išgavo baltą ir sukimbančią masę, kuri labai priminė sniegą. Iš masės formavo besmegenius, kukulius, sniego kalniukus ir dar daug visko, ką tik pavyko išgauti iš to „naujojo sniego“.
    Kaip natūralus, taip ir dirbtinis sniegas turi savybę tirpti, tik vienam reikia šilumos, o kitam...acto. Lašelis po lašelio ir putodami besmegeniai virto į balutę.
    Labai įdomus ir pavykęs eksperimentas. Galima jį atlikti ir namuose kartu su tėveliais. „Giliukai“ jau išbandė ir rekomenduoja!

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Spinduliukai” – mažieji tyrinėtojai. STEAM veikla „Vanduo, ledas. Plaukia ar skęsta?“

20220111 095302    Tyrinėjimas – įdomi ir aktyvi veikla, kurios metu vaikai samprotauja, diskutuoja, aiškinasi, ugdo loginį mąstymą ir kaupia patirtį. O žiema - puikus metų laikas, kada galima atlikti įvairius bandymus, eksperimentus su sniegu, ledu, vandeniu. Tai labai praturtina ugdomąjį procesą, jis tampa vaikui įdomus. Mūsų veikla su vandeniu tęsėsi tris dienas. Norėjome sužinoti ar tikrai vanduo esant neigiamai temperatūrai virsta ledu, kas atsitinka ledui vandenyje, aliejuje, ar galima ledu piešti.
    Aptarėme vandens savybes, stebėjome jo virsmą kitu pavidalu. Kad eksperimentas būtų įdomesnis, vaikai sugalvojo vandenį nudažyti. Pasirinko raudoną, geltoną ir žalią spalvas (Lietuvos vėliavos spalvas). Spalvotą vandenį vaikai supilstė į formeles ir lauke paliko per naktį. Vyravo -11 0C-13 0C temperatūra. Ryte vaikai pripypė stiklinę vandens ir stiklinę aliejaus. Iš lauko atneštose formelėse buvo spalvoti ledukai. Paklausus vaikų ką jie mano ar ledukas vandenyje plauks, ar skęs, pasigirdo įvairių nuomonių (plauks, nuskęs, nežinau, ištirps). Įmetus leduką į vandenį, vaikai įsitikino, kad jis plaukia paviršiuje. Įleidus leduką į aliejų, jis lėtai nusileido į apačią. Vaikai nusprendė, kad ledas neskęsta, nes sušalęs ir visada laikosi virš vandens. O kodėl aliejuje ledas nusileidžia į apačią negalėjo pasakyti. O kad ledas taip gražiai pasiskirstys tarp vandens ir aliejaus vaikams buvo netikėta.
    Ledas vandenyje neskendo, nes jis lengvesnis už vandens ir plūduriuoja vandens paviršiuje, bet sunkesnis už aliejų, todėl aliejaus stiklinėje ledas nusileido į dugną. Na o aliejus ir spalvotas vanduo atitinkamai pasiskirstė: vanduo - žemai, aliejus - viršuje, o ledo kubelis-viduryje. Nuostabus spalvų derinys- geltona, žalia ir raudona.

Skaityti daugiau...

Steam veikla „Obuolys“

20211026 104249    Steam veikloje „Obuolys“ priešmokyklinės „Spalviukų“ grupės vaikai susipažino su obuolio sandara, mokėsi pavadinti pagrindines jo dalis, tyrinėjo obuolį per padidinamąjį stiklą. Susipažinę ant kokio medžio auga obuoliai, vaikai gavo iššūkį – sudėti obuolius nuo didžiausio iki mažiausio ir nuo mažiausio iki didžiausio, išsiaiškinti, didelis ar mažas obuolys sveria daugiau, padalinti obuolį į dvi ir keturias dalis, suskaičiuoti kiek sėklų yra obuolyje, dailės raiškos priemonėmis sukurti obuolį. Vaikai puikiai atliko visas užduotis. Pačio didžiausio susidomėjimo sulaukė obuolių sulčių spaudimo procesas ir jų skanavimas. Vaikai atrado ir išsiaiškino, kad obuolių išspaudos lieka sausos, ir jose lieka obuolio žievės gabaliukai, nes žievė yra kieta. Kad obuoliuose yra skirtingas sėklų skaičius, kad didesnis obuolys sveria daugiau ir pan.
    Steam veikla „Obuolys“ sužadino vaikų smalsumą tyrinėti, eksperimentuoti ir atrasti.

 

 

 

Skaityti daugiau...

Eksperimentas ,,Mes mažieji tyrinėtojai”

tyrinėjam    Vasara, tai metas, kada galima daug laiko praleisti gamtoje, ją geriau pažinti, tyrinėti. Rugpjūčio 23 d. ,,Zuikučių” grupės vaikai tapo mažaisiais tyrinėtojais. Atlikdami bandymą – eksperimentą „Skęsta – neskęsta” vaikai spėliojo, kuris daiktas skęs, o kuris ne. Savo spėjimus ir eksperimento rezultatus žymėjo lentelėje. Vėliau vaikai su auklėtojomis aiškinosi, kodėl vieni daiktai skęsta, o kiti ne, taip prisimindami sąvokas ,,sunkus – lengvas”.
    Veiklos metu vaikai patyrė daug džiugių emocijų, praplėtė savo žodyną, sužinojo, kodėl vieni daiktai skęsta, o kiti neskęsta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Kartu su vandens lašeliu...

190135245 496357885113048 4193688562993763185 n    „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai jau žino, kad vanduo ne tik reikalingas gyvybei palaikyti, bet ir galima su juo atlikti daug įdomių ir smagių veiklų. Viena iš tokių veiklų ,,Spalvoti burbulai“. Spalvinome vandenį guašu, pylėme muilo ir pūtėme spalvingus burbulus tol, kol jie išsiliejo ant stalo ir susiliejo su kitų spalvų burbulais. Vaikai patyrė daug džiugių emocijų, lenktyniavo kurio burbulas greičiau išsilies ir susijungs su kitu.
    Kita veikla ,,Susiliejusios spalvos“. Vaikai išbandė medicininio švirkšto veikimo principą. Pirmiausiai nusipiešė ant popierinio rankšluosčio piešinį, o paskui liejo iš švirkšto vandenį. Tai atlikę džiaugėsi dar vienu atrastu piešimo būdu. Vaikus pakerėjo spalvų ryškumas ir jų susigėrimas į popierių.

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...