Veikla

Žiemos eksperimentai

boruziukai2021    „Boružiukų“ grupės vaikai, pagaliau sulaukę sniego lipdė senius besmegenius, sniego gniūžtes, darė sniego angelus ir kaip dera, mažiesiems smalsuoliams jį ragavo norėdami suprasti koks jo skonis.
    O iš kur atsiranda ledas, varvekliai, sniegas? Norėdami tai išsiaiškinti atlikome su vaikais eksperimentą – į gumines pirštines pylėme vandenį ir palikome jas lauke. Kitą dieną pamatėme, kad vanduo pirštinėse virto ledu, o kai ledą parsinešėme į grupę jisai pradėjo tirpti. Taip ir sužinojome, kad ištirpęs ledas ir sniegas virsta vandeniu.
    O kaip atrodytų spalvotas sniegas, ledas? Nieko nelaukdami, čiupome teptukus, guašą ir pradėjom eksperimentuodami spalvomis, nuspalvindami sniegą ir ledą. Rezultatas visiems labai patiko, nes kaip gražiai atrodo spalvotas sniegas.
    Ši eksperimentinė veikla vaikams suteikė daug džiugių emocijų.

 

 

 

Skaityti daugiau...

Sniego tyrinėjimai darželyje ir namuose

140290925 2789677481250191 5788149233473606064 n    Ši žiema labai dosniai dalija savo dovanas – šaltuką, ledą, sniegą. O vaikams dėl to ne vien tik džiaugsmas, bet ir pažinimas, atradimai, tyrinėjimai. Giliukų grupės vaikučiai stebėjo sniego virsmą į vandenį, po to – vandens į ledą ir atgal – ledo į vandenį, taip susipažindami su fizinėmis sniego savybėmis. Labai įdomu buvo padidinamuoju stiklu žiūrinėti sniego gniūžtę, pro ledo gabalėlį, kaip per stiklą žiūrėti į saulę, purkšti ant sniego dažais, na ir be abejo, statyti sniego senį. Sniegu galima džiaugtis ir grupėje: vaikai skleidė ant sniego akvarelę, dažė sniego bokštus, stebėjo, kaip iš jų beliko spalvota balutė. Mūsų veiklas atidžiai stebi šiuo metu nelankantys darželio vaikai. Jie kartu su tėveliais užsiima įvairiomis veiklomis ir dalinasi užfiksuotomis akimirkomis.

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

,,Pelėdžiukų“ grupės Steam veikla ,,Sniego gėlės“

136665922 742700249705245 2985468073071972059 n    Visi vaikai nekantriai laukia žiemos. O kokia žiema be sniego! Ryte atsikėlę už lango pamatėme sniego. Nieko nelaukę skubėjome į kiemą jo parsinešti . Vaikai išbandė piešimą ant sniego guašu, ieškojo naujų spalvų. Piešiant pastebėjo, kad sniegas pradėjo tirpti. Vaikams kilo klausimas ,,o kur dingsta sniegas ir kodėl vietoje sniego atsirado vanduo?“ Buvo visiems įdomu eksperimentuoti, tyrinėti, spėlioti ir rasti teisingus atsakymus.

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija STEAM veikla „Lietučio šėlionės“

IMG 20201112 093611    „Boružiukų“ grupės ugdytiniai su nekantrumu laukė, stebėjo, kaip pas juos „atkeliauja“ lietutis ir debesėlis. Vaikai atliko eksperimentą „ Rodos lietutis kaupiasi...“. Ugdytiniai  su pipete lašino nuspalvintą vandenį ant debesėlio, kurį pasigamino iš skutimosi putų. Kai debesėlis prikaupė tiek daug vandens – pradėjo „lyti“. Stebėjo, kaip stiklainyje krenta lašeliai. Kartu su lietučiu pas vaikus „atkeliavo“ ir debesėlis, kurį jie galėjo paliesti ir su juo žaisti. Sumaišius vandenį su skystu muilu ir jį išplakus plaktuvu, atsirado didelis, baltas debesėlis. Kiek džiaugsmo ir juoko buvo, kai debesėlį galėjo ne tik rankoje palaikyti, bet ir ant galvytės užsidėti...

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Smalsiems „Spalviukams“ iškilo klausimas: ar galima pasigaminti popierių?

20201110 101419    Iš klausimo kilo idėja-jį pasigaminti!
    Informacinių technologijų dėka, priešmokyklinukai sužinojo, kur pirmą kartą buvo pradėtas gaminti popierius, kaip jį gamino, kaip dabar gamina ir kaip namų sąlygomis jį galima pasigaminti. Įdomi vaikams informacija paskatino imtis aktyvios, tiriamosios veiklos, kurios  metu vaikai iš senų laikraščių mokėsi gaminti naują popierių. Be to, įsitikino, kad popierių reikia tausoti. O ant savo pasigaminto popieriaus daug įdomiau tapyti, piešti ir rašyti raides. Gimė originalūs dailės darbai.
    Buvo įsitikinta, kad tiriamoji veikla vaikams patiko, nuteikė juos ieškojimams ir atradimams.

Skaityti daugiau...

„Rudens spalvų harmonija“

122742477 409225333415237 1320501172907495615 n    Vaikų noras pažinti pasaulį ir eksperimentuoti yra begalinis. Viskas, kas kitaip, netradiciška yra labai smalsu. Taigi nieko nelaukę ,,Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai pasiruošė kitokį molbertą: kėlė stalus aukštyn kojom, apsuko buitine plėvele ir išbandė piešimą kitaip. Nutapė nuostabų paveikslą ,,Rudens spalvų harmonija”.

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Konservuojame“ rudenį

20201014 120156     „Spinduliukų“ grupės ugdytiniai ypatingai smalsūs: noriai tyrinėja ir išbando naujus, nežinomus dalykus, stebi, eksperimentuoja. Per įgautą patirtį jie patiria įvairių išgyvenimų ir plėtoja pažintinę patirtį. Ruduo pilnas gėrybių. Skubame ne tik ragauti, skanauti, gėrėtis gamtos grožiu, bet ir norime kuo daugiau suprasti gamtoje vykstančius dėsnius. Taikydami STEAM idėjas skaičiavome, lyginome, tyrinėjome įvairią gamtinę medžiagą: kankorėžius, giles, kaštonus, ąžuolo, beržo lapus, tujų šakeles, dumplainius, margaspalvių rudens gėlių žiedus. Pasitarę nusprendėme „užkonservuoti“ rudenėlį. Daug diskutuodami, bendradarbiaudami tarpusavyje į stiklainius dėjome pasirinktą gamtinę medžiagą, druską, užpylėme vandeniu ir užsukome dangtelius. Ši patirtinė veikla ugdytiniams suteikė daug džiugių emocijų, lavėjo jų smulkioji motorika ir akies rankos koordinacija. Ugdytiniai įgijo patirties ir gebėjimų ne tik aplinkos pažinimo, skaičiavimo, tyrinėjimo srityse, bet mokėsi bendradarbiauti su bendraamžiais, spręsti problemas, būti atkakliam, iniciatyviam, kūrybiškam.

 

Skaityti daugiau...

„Rudens spalvos“

122395779 355001115611621 7892439551959063326 n    Kodėlčiukai ,,vykdė‘‘ ,,Rudeninės gamtos stebėjimą“ (rudeninės gamtos stebėjimas per įvairių gyvūnų, augalų trafaretus). Išėję į lauką vaikai rinkosi paruoštas priemones - įvairius trafaretus iš popieriaus ( gyvūnų, paukščių ir t.t.). Tikslas: rudeninės gamtos stebėjimas per įvairių gyvūnų, paukščių, augalų trafaretus. Vaikai žaidė su gamtos spalvomis, su įvairiomis medžiagų faktūromis. Savo piešinius ,,piešė‘‘ ne su teptukais, o pridėdami trafaretus ant įvairių paviršių. Pridėję trafaretą, kitaip pamatė žolę po kojomis, smėlį, krūmą ir t.t. Vaikams patiko stebėti aplinką per įvairius paveikslėlių trafaretus ir per fotoaparato objektyvą. Jie iškart prašė parodyti kaip atrodo užfiksuotas vaizdas. Ši veikla skatino vaikų kūrybiškumą, smalsumą, norą tyrinėti...

 

Skaityti daugiau...

Eksperimentų diena „Lavos lempa"

ded     „Vyturiukų" grupės vaikai atliko eksperimentą „Lavos lempa“, kurio tikslas – sužinoti, kokia cheminė reakcija įvyksta stiklinėje, sumaišius maistinius dažus, putojančią tabletę, aliejų ir vandenį. Vaikams paaiškinta, jog šią „Lavos lempą“ dar galima naudoti kaip priemonę, skirtą nusiraminimui ar susikaupimui, kadangi, žiūrint į kylančius burbuliukus, apima ramybės jausmas. Pabandykit ir jūs taip paprasta, bet taip smagu!!! 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Spalviukų“ pažintis su medžiais

IMG 20200924 101727    Šiuolaikiniai vaikai gyvenantys naujųjų technologijų apsuptyje dažnai pamiršta apie tai, koks įdomus ir pamokantis gali būti buvimas gamtoje. „Spalviukai“ pasisemti žinių, ieškoti atsakymų į jiems iškylančius klausimus keliavo į miesto parką.
    Gamtos pažinimui skirta tema „Medžiai mūsų aplinkoje“ sudomino vaikus, o tyrinėjimų  veiklos parke įgavo tęstinumą. „Spalviukai“ pagal savo sukurtą planą „Medžiai augantys parke“ ieškojo jiems pažįstamų medžių ir augalų. Padidinamuoju stiklu tyrinėjo medžių lapus, žievę, ieškojo jų panašumų ir skirtumų. Vaikai patys atrado, kad be jiems žinomų medžių parke dar auga maumedis, lazdynas. Kad samanoms patinka „gyventi“ ant kelmų, nulūžusių medžių ir šakų. Kad ant medžių dar auga kerpės. Surado „gintarėlių“ augančių ant medžio ir išsiaiškino, kad tai sakai. Ieškodami, tyrinėdami ir eksperimentuodami miesto parke vaikai patyrė daug atradimų, gimė daug minčių. Visa tai vaikai „įsidėjo“ į savo gamtos pažinimo bagažą.

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...