Rudenėlio šventė darželyje „Moliūgo gimtadienis“

pagrindinė   Rugsėjo paskutinė savaitė mūsų darželyje - „Rudens džiaugsmų savaitė“. Įdomiose veiklose dalyvauja ne tik ugdytiniai, bet ir visa darželio bendruomenė. Ruduo - turtingas ir gražus metų laikas. Jis gamtai dovanoja - nuostabias spalvas. Miškai vilioja grybais, uogomis. Skubame džiaugtis rudens gėrybėmis ir paskutiniais šiltais saulės spinduliais. Baigiamasis „Rudens džiaugsmų savaitės“ akordas – šventė darželio aikštelėje. Šiais metais kilo idėja daugiau dėmesio atkreipti į tai, kas rudenį užauga darže. Taip išsirutuliojo mintis švęsti Moliūgo gimtadienį. Šaunus Moliūgas į savo šventę pakvietė daug draugų. Žirniukai, lietaus lašiukai, moliūgėliai, rudeniniai lapai ir įvairios daržovės atskubėjo švęsti Moliūgo gimtadienį. Visi šoko, dainavo. O gražuolė saulėgrąža visus kvietė linksmintis. Atsidėkodamas už gražias daineles, šokius ir dovanas Moliūgas vaikučius pavaišino arbūzais.
   Dėkojame visiems, kurie savo idėjomis, padėjo sukurti vaikams įspūdingą šventę.

Skaityti daugiau...

Pirma kelionė su draugais

308826544 5588398104587892 6122167771391729824 n   Fizinio aktyvumo dieną ,,Judėjimas-žvalumo vitaminas" jau paūgėję ,,Drugelių" grupės ugdytiniai iškeliavo į parką prie bibliotekos. Oi, kaip laukėme dienos, kai galėsime visa grupė draugų keliauti į parką. Mums tai pirmas kartas, kai išėjome visi, nes vis dar buvome per maži kažkur keliauti. Vaikai, vienas kitą už rankučių vesdami, pasišnekučiuodami, ėjo ir vis pasakojo, rodinėjo kas kur gyvena, kur eina su tėvais, kur buvo apsilankę. Parke apžiūrėjome eksponuojamą vaikų dailės darbų parodą. Pamatavome kokio storumo medžiai auga. Smagiai žaidėme judrius žaidimus su lapais ir varlytėmis. Išmėginome, kaip patogiai galima pasėdėti ir pailsėti ant meniškai padarytų vardinių suolelių. Ir žaidėme, bėgiojome, užlipom visur, kur tik trumpos kojytės įstengė užlipti ir nušokti. Vaikai gražioje , didelėje erdvėje jautėsi laisvai, tik sparnelių jiems trūko, būtų pakilę ir skridę, kaip tie spalvoti rudens lapai.

Skaityti daugiau...

„Kodėlčiukų“, „Giliukų“ grupių edukacinė išvyka į Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos parką

20220921 115823   Gerai nusiteikę „Kodėlčiukų“ ir „Giliukų“ grupių ugdytiniai keliavo į bibliotekos parką, kur jų laukė aktyvi fizinė veikla parko erdvėse „Linksmieji takeliai“. Vaikai išgirdo, ko paskambinę auklėtojoms, paprašė Juras ir Barkus-atlikti sportines užduotis, važiuoti traukinukais, žaisti žaidimą „Šilta-šalta“, surasti ir išklausyti Juro ir Barkaus paslėptą knygelę apie saugų elgesį gatvėje, galinėtis virvės traukimo rungtyje, įgauti stiprybės ir energijos apkabinę parkelyje augančius medžius. Vaikai smagiai pažaidę, laimingi sugrįžo atgal į darželį.

 

 

 

Skaityti daugiau...

A. Marcinkaus stadione „Judumo savaitė"

barkus   Rugsėjo 20 dieną mūsų darželio 8-os, 6-os, 3-ios, 11-os ir 9-os grupių vaikai ėjo į Jurbarko miesto stadioną, kur Jurbarko sporto centras organizavo vaikams fizinę veiklą, skirtą Europos Judumo savaitei paminėti. A. Marcinkaus stadione kartu su vaikais sportavo įžymieji Juras ir Barkus, bei dar keletas žaismingų personažų. Žinoma pradžioje pramankštinome visus kūno raumenis kartu su šokių mokytoja Reda Žemeliene. O tada sekė įvairios rungtys su kamuoliais, lankais, kopėtėlėmis. Pagrindinė ir sunkiausia rungtis buvo bėgimas 250 metrų. Ši rungtis pareikalavo nemažai jėgų, bet buvo verta, nes prie finišo laukė Juras ir įteikė visiems prizus – atšvaitus. Besibaigiant šventei netikėtai užklupo lietus, bet jis nuotaikos nesugadino. Pasibaigtus lietui, pabaigai įsiamžinome bendroje nuotraukoje ir su pakilia nuotaika išžingsniavome atgal į darželį.

 

Skaityti daugiau...

Edukacinė išvyka į Jurbarko miesto Dvaro parką

dvaras   Rugsėjo 16 dieną priešmokyklinio ugdymo grupių „Sveikuolių“, „Nykštukų“, „Spalviukų“ ugdytiniai keliavo į Jurbarko miesto Dvaro parką. Ši išvyka buvo skirta Europos Judumo 2022 m. savaitei paminėti. Mūsų Judumo renginys „Jei sportuosim visi, būsim žvalūs ir sveiki“ sutelkė visus aktyviai fizinei veiklai. Įvairiose parko erdvėse vaikų laukė netikėtos, pilnos staigmenų sportinės estafetės, žaidimai, kurie vaikams suteikė džiugių emocijų, geros nuotaikos, o svarbiausia noro gyventi sveikai ir aktyviai.

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“

received 616751479858502   Jurbarko rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje". Projekto tikslas - skatinti vaikų fizinį aktyvumą mokantis plaukti. Šių metų rugsėjo 14 dieną Jurbarko vaikų lopšelio–darželio „Nykštukas“, „Sveikuolių“, „Spalviukų“ ir „Nykštukų“ priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytinių startavo projekte „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“.
   Projektas įgyvendinamas Šakių rajono savivaldybės jaunimo kūrybos ir sporto centre įsikūrusiame baseine. Pirmo užsiėmimo metu vaikai mokėsi taisyklingai kvėpuoti, išsilaikyti ir plūduriuoti ant vandens. O svarbiausiai patyrė daug džiugių akimirkų, smagių ir linksmų išgyvenimų.
   Manome, kad įgyvendinus šį projektą, priešmokyklinio amžiaus vaikai įveiks vandens baimę, įgis žinių saugiai elgtis vandenyje, o kai kurie ir išmoks plaukti.

Skaityti daugiau...

Edukacinė išvyka į Jurbarko krašto muziejų

BeFunky collage1 1   Rugpjūčio 11 d. 3-ios ir 6-os vasaros laikinojo ugdymo grupių ugdytiniai keliavo į Jurbarko krašto muziejų. Ten išgirdo įdomių pasakojimų apie Jurbarko krašto istoriją, dalyvavo inscenizuotame kryžiuočių ir lietuvių mūšyje, turėjo galimybę pasijusti raiteliais, jojančiais į mūšį. Vyresnieji vaikai atsakinėjo į klausimus viktorinoje apie Jurbarką, išbandė rankos taiklumą mėtydami į taikinį žiedus. Jaunesnieji žaidė judrius ir atsipalaidavimo žaidimus, klausė pasakojimo apie lino kelią, matavosi senovines klumpes.
   Dėkojame Jurbarko krašto muziejui ir muziejininkėms Adelijai bei Rositai už įdomią edukacinę veiklą.

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Sporto rytmetis Jurbarko miesto A. Marcinkaus stadione

BeFunky collage1 6    Rugpjūčio 3 d. 6-os ir 8-os vasaros grupių ugdytiniai dalyvavo Jurbarko sporto centro organizuotoje iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“ 2022. Didžiuliame miesto A. Marcinkaus stadione sportavo ir šėlo kartu su savanorėmis Kotryna ir Vitalija bei Jurbarko krašto legenda - milžinu Barkumi. Vaikai susipažino su sporto šakomis, jų atliekamomis funkcijomis - mankštose, judriuosiuose žaidimuose, lauko žaidimuose, estafetėse, mankštose, golfas kitaip, lenktynėse,  sustiprino tarpusavio ryšį, bendravimą dalyvaudami neformalaus ugdymo užsiėmimuose, žaidimuose. Savanoriai siūlė išbandyti greitumą, vikrumą sumanumą žaidimuose „Broleli, gelbėk!“, „Perduok kamuolį“, „Gyvatėlė“, „Lėkščiasvydis“, „Kamuoliukų gaudyklė“, eidami vorele „matavo“ stadiono dydį, šėlo kamuoliukų baseine. Nusiraminimui vaikai spalvino Juro ir Barkaus paveikslėlius, džiaugėsi piešyba ant kūno ir siurprizais – lipdukais-dinozauriukais.
   Dėkojame Jurbarko sporto centrui ir šauniam jaunimui už smagiai praleistą laiką!

 

Skaityti daugiau...