EDUKACIJA KITAIP

„Blizgantis piešinys“

272042503 227961452869291 5165553170464542985 n   „Drugelių“ grupės vaikučiai dar tik 3 metukų, bet piešti, kurti, išbandyti vis ką nors nauja, jie labai nori. Norime pasirodyti kokius spalvingus piešinukus šį kartą nutapėme su guašu ant folijos.

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Sniego stebuklai“

IMG 20211223 144509    8–a priešmokyklinio ugdymo grupė sulaukusi iškritusio sniego susiruošė į darželio kiemą. Vaikai išsinešė teptukus, guašą, plastmasinius indus su spalvotu vandeniu. Sniegas ne tik puiki žaidimų, bet ir kūrybos priemonė. Šešiamečiai tapė teptukais, kūrė spalvotus paveikslus su spalvotu vandeniu. Sniege galima sukurti nuostabiausių kūrinių, išlaisvinti vaizduotę, išreikšti mintis ir fantazijas.
    Parsinešus į grupę sniego taip pat kūrė įvairiausius raštus ir turėjo galimybę savarankiškai išsiaiškinti kuo šiltoje patalpoje pavirto sukurtas meno kūrinys. Kuo spalvos ryškesnės, tuo vaikų vaizduotė labiau įsibėgėjo, vaikai patyrė smagumą procese ir rezultate.
    Sniego spalvinimas veikia raminančiai, spalvos gerina nuotaiką, stimuliuoja vaizduotę ir kūrybiškumą. Šią veiklą ketiname pakartoti dar ne kartą.

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

STEAM veikla ,,Kalėdos kvepiančios meduoliais“

269407577 212691724393363 1926842225984624894 n    Paslaptingai pro visus plyšelius į namų vidų smelkiasi Kalėdos. Jos būna visokios: blizgančios, skambančios varpeliais, kvepiančios šiaudais, o pas mus  kvepėjo..... meduoliais. Viskas prasidėjo nuo Kalėdų Senelio dovanos. Šįkart jis buvo labai išradingas. Gavome dovaną-užduotį, kurią turėjome atlikti. Taip kilo mintis visiems drauge dekoruoti meduolius, nes dirbti kartu  visad įdomiau. Išpakavę ir apžiūrėję dovanas, pasitarėme kokių įrankių, priemonių reikės darbui. Ir jau rytojaus dieną vykdėme STEAM veiklą ,, Kalėdos kvepiančios meduoliais“. Sekdami piešinėlių instrukciją ant dovanėlių, gaminome sausainių dekoravimui reikalingą glajų. Čia pats didžiausias iššūkis buvo atskirti kiaušinio baltymą nuo trynio, bet pavyko! O vėliau pasinėrėme į kūrybinį procesą, kurio rezultatas džiugino ir stebino visus. Dirbdami patyrėme patį tikriausią kalėdinio laukimo džiaugsmą, nes pats tikriausias džiaugsmas, kai lauki Kalėdų- ruošimasis joms. Vaikai kūrė, fantazavo, pajusdami kūrybos malonumą, stebėjo vieni kitus, tenkino pažintinius poreikius tyrinėjant, išbandant naujas patirtis. O rezultatas kėlė nuostabą  vaikų akyse. Kiekvienas  sukūrė saldžią puošmeną šeimos kalėdiniam stalui.
    Na ir puiki ta Kalėdų Senelio dovana- nusprendėme visi!

Skaityti daugiau...

Siunčiu edukacija kitaip „Kitokia eglutė“

266815178 466115178263683 4619521106328233033 n    Atlikus ryto ratą „Pelėdžiukų“ grupės vaikams buvo paskirta užduotis panaudojant, bet kokias grupėje esančias priemones padaryti eglute. Visi tą dieną esantys vaikai ėmėsi darbo. Daugiausia jų akį traukė šios priemonės: lego kaladėlės mažesnės ir didesnės, šiaudelių konstruktorius. Dirbo draugiškai grupėse ir po viena. Statė, konstravo, jei kas nepavyko bandė iš naujo. Taip, vaikai lavino savo vaizduote ir suprato, kad eglutė gali būti ne tik tokia kokia turime grupėje, bet ir tokia vaikiška arba kaip jie sakė "žaislinė eglutė".

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Vitražiniai žibintai“

264776239 1534299576927394 1248107997448575629 n    Vaikai ruošėsi ,,Žibintų“ šventei ir gaminosi žibintukus. Tėvelių paprašėme, kad vaikai atsineštų iš namų po vieną stiklainiuką ir elektroninę žvakutę kurios atskleis tikrąjį žibintų grožį.
    Žibintukus dekoravome su tampomu popieriumi/krepiniu. Procesas gan ilgas ir reikalaujantis kruopštumo, tačiau laikas tikrai neprailgo. O kaip visus nudžiugino rezultatas!
    Užbaigus žibintus visi labai nekantriai laukė ,,Žibintų“ šventės, kurioje galės pasipuikuoti savo pagamintais žibintais. Gaila lauke, per šventę, buvo ganėtinai šviesu ir ne visas žibintų grožis atsiskleidė, tačiau vakare vaikai žibintus nešėsi namo, o einant namo jau buvo tamsu ir žibintai puikiai švietė!

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Kas vandenyje gyvena?“

268261251 1913496262163843 2695562076000184437 n    Grupės tėveliai parūpino vaikučiams nuo sulčių buteliukų, vaikučiai prisipylė vandens, su auklėtojos pagalba vaikučiai pasidarė medūzas, kurias paleidome plaukti. Lėtai vartant buteliuką matyti, kaip medūzos plaukia. Tokia relaksacija raminančiai veikia, dar ilgai vaikučiai stebėjo medūzas, džiaugėsi rezultatu. Vakare nešėsi namo, savo įspūdžius pasakojo tėveliams. Pakalbėjome ir apie atliekų panaudojimą.

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Kalėdinės dirbtuvėlės „Giliukų“ grupėje

IMG 20211209 114745     Šias Kalėdas „Giliukų“ eglutė pasitiks išpuošta-išdabinta pačių vaikų gamintais žaisliukais. Gamybai naudojome įvairias priemones ir medžiagas: modeliną, įvairaus dydžio kankorėžius, giliukus, spalvotą popierių, blizgučius, keksiukų kepimo formeles, guašą, akrilinius dažus ir pan. Gaminimo procesas – tikrai ne juokas. Vaikai patys kirpo, matavo, klijavo, formavo, dažė, blizgino... Plušo, darbavosi ir štai: ant žaliaskarės šakelių linksmai supasi raudonkepuriai Nykštukai, spalvotosios girliandos, „keksiukinės“ eglutės,  po savo kepurėmis paslaptingai slepia akytes Nykštukai-kankorėžiai, blizga-žėri pablizginti giliukai, linguoja modelino „sausainiai“...

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Gėlių žiedai“

DSC 0210    Eksperimento metu su vaikais prisiminėme ir įtvirtinome spalvų pavadinimus. Kirpome gėlių žiedus ir spalvinome patinkančiomis spalvomis. Nuspalvintos gėlės žiedlapius užlankstėme. Mūsų žiedeliai dar neišsiskleidę. Pripylėme šilto vandens į didelį indą ir merkėme „pumpurėlius“ į vandenį. Vaikai turėjo galimybę pamatyti, kaip skleidžiasi gėlių žiedai vandenį nudažydami įvairiomis spalvomis. Šis eksperimentas suteikė vaikams daug smagių emocijų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija „Seku, seku pasaką...“

IMG 20211123 111752    Vaikystė – neatskiriama nuo pasakos. Kiekvienas mažas vaikas užauga lydimas mamos, močiutės skaitomų ar sekamų pasakų. Jose – visa senolių išmintis. Domėtis pasakomis, jas suprasti ir pamilti, lapkričio 23 d. mūsų darželio „Sveikuolių“ grupės ugdytinius į Jurbarko centrinę biblioteką pakvietė „Voverytė – greituolytė“. Edukacija „Seku, seku pasaką...“ vyko bibliotekos žaidimų kambaryje. Patogiai susėdę, jaukioje aplinkoje vaikai ne tik klausėsi pasakos „Voro vestuvės“, kurią skaitė „Voverytė“, bet ir patys ją įgarsino grodami įvairiais muzikos instrumentais. Nesudėtingi muzikos instrumentai: metalofonas, kselofonas, trikampiai, būgnas, žvangučiai ir moliniai paukšteliai leidžia vaikams ne tik suprasti pasakos turinį, bet ir emociškai jį išgyventi. Jie tarsi patys sukuria muzikinę pasaką. Pasakos metu netik grojome, bet ir padainavome dainą „Voro puota“ (muz. ir žodž. I. Šeduikienės). „Voverytė“ pakvietė vaikus pažaisti su balionais, pasivaišinti lazdynų riešutukais. Atsisveikindama ji palinkėjo vaikams nepamiršti, kad visos pasakos gyvena knygelėse, o Jurbarko centrinėje bibliotekoje yra labai daug nuostabių, gražiai iliustruotų, įdomių knygelių.
    Vaikai džiugiai nusiteikę dar neskubėjo palikti bibliotekos teritorijos. Jie smagiai pabėgiojo po bibliotekos parką, pasidžiaugė pirmu iškritusiu sniegu.
    Edukacijos kitaip skatina vaikų žingeidumą, kūrybiškumą, emocinę raišką. Plečia vaikų akiratį ir dovanoja išsimintinas akimirkas.

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Tyrinėju, bandau, eksperimentuoju“

IMG 20211119 091730    Priešmokykliniame amžiuje vaikai ypatingai smalsūs: noriai tyrinėja, kasdien išbando naujus, jiems nežinomus dalykus, stebi, eksperimentuoja su aplinkoje esančiais daiktais. Norėdami suvokti dalyko esmę, vaikai turi veikti patys – išsiaiškinti, atrasti ir pažinti juos supantį pasaulį. Per įgautą patirtį jie patiria įvairių išgyvenimų ir plėtoja pažintinę patirtį. Tam pasitarnauti gali STEAM ugdymas. „Sveikuolių“ priešmokyklinio ugdymo grupės šešiamečiai lapkričio 19 dieną susiruošė į „kelionę“. Jos metu priešmokyklinukai aplankė šias stoteles- „Vaivorykštė“, kurioje kūrė Sveikuolių vaivorykštę iš Skittles saldainių. „Slaptas raštas“, vaikai stebėjo eksperimentą, kurio metu žvakės pagalba popieriau lape buvo piešiami ornamentai. Taip pat patys turėjo galimybę dalyvauti kuriant „Stebuklingus burbulus“, bei suaktyvinant „Vulkaną“. Apsilankius Sveikuolių laboratorijoje visi tapo mokslininkais su mėgintuvėliais. Stotelėje „Bakterijos“ bandymų ir diskusijų metu sužinojo daugiau apie bakterijas ir kaip nuo jų apsisaugoti. Paskutinioji, linksmiausia ir žaismingiausia „Spalvoti burbulai“.
    Visų šių bandymų ir eksperimentų dėka kiekvienas priešmokyklinukas įgavo daugiau žinių, lavėjo kalbiniai, matematiniai gebėjimai, pažinimo bei komunikavimo įgūdžiai. Džiugu, kad būsimi pirmokai atviri, sugebantys veikti, ieškoti ir priimti sprendimus.

Skaityti daugiau...