EDUKACIJA KITAIP

Edukacija kitaip „Rudeninė kraitė"

DSC 0090    Rudenėlis papuošė gamtą įvairiausiomis spalvomis. Su vaikučiais lauke prisirinkome lapų ir nutarėme padaryti iš jų rudeninę kraitę. Darbeliui naudojome balioną, klijus, lapus. Visi įsitraukė į veiklą, tepė lapus klijais ir klijavo ant pripūsto baliono. Kraitė gavosi puiki. Į ją pridėjome kitų rudens gėrybių  ir pasipuošėm grupę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Užkonservuokime rudenį“

245234665 563059488289737 5038008194927485510 nSpalio 12-ąją „Giliukų" grupės vaikai konservavo rudenį. Vaikai su tėveliais prisirinko rudens gėrybių kaštonų, kankorėžių, giliukų, šermukšnio uogų, medžio lapų. Na, o darželyje ryto rato metu aptarėme, patyrinėjome, dar kartą pačiupinėjome surinktas rudens gėrybes. Vėliau ėjome viską konservuoti. Vaikai į stiklainius dėjo rudens gėrybes, diskutavo kokios spalvos, kaip gražiai ar talpiai viską sudėti. Rezultatu džiaugėmės visi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Sveikuolių“ edukacija kitaip „Pasivaikščiojimas rudenėjančiais piliakalniais“

IMG 20211007 100334    Gražų ir saulėtą spalio 7–osios rytą „Sveikuolių“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai autobusu susiruošė aplankyti Sudargo piliakalnius. Edukacijos kitaip tikslas buvo domėtis Lietuvoje augančiais medžiais, stebės rudenėjančią gamtą, sužinti apie medžių ir lapų įvairovę, jų išskirtinumą. Kad pažintume dideles ir mažas gamtos paslaptis, mes turime keliauti, bet daugelis vaikų yra atitolė nuo gamtos, nuo jos teikiamų gėrybių.
    Pasigrožėję piliakalnių didybe, rudens nudažytais medžių lapais. Aptarę Lietuvoje augančių medžių gausą ir įvairovę, puikiai nusiteikę, patyrę gerų įspūdžių ir praturtinę savo žinias šešiamečiai  grįžo į darželį, kuriame dar ilgai dalinosi kelionės įspūdžiais.

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip ,,Rudenėlio dekoras"

243790103 1861877110659092 2366620174842553336 n   Kolektyvinis darbelis "Rudenėlio dekoras". Vaikučiai iš paruoštų gamtinių medžiagų kūrė papuošimus langams - visi keturi langai pasipuošė skirtingomis dekoracijomis. Veikla nesunki ir patikusi vaikams.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Spalviukų“ žygis pėsčiomis į Jurbarko dvaro parką

IMG 36051ea5aba8a6c1a6278dded2ddd0d0 V    Rugsėjo 22 dieną priešmokyklinės „Spalviukų“ grupės vaikai lankėsi Jurbarko dvaro parke.
    Ši diena pasirinkta neatsitiktinai. Rugsėjo 22-oji – Tarptautinė diena be automobilio. „Spalviukai“ diskutuodami apie transporto įtaką žmonių sveikatai ir aplinkai, ieškojo ir siūlė aplinkai draugiškų susisiekimo priemonių: važiavimą dviračiu, paspirtuku ar riedučiais, ėjimą pėsčiomis. Buvo pasirinkta-ėjimas pėsčiomis į dvaro parką. Keliauti pėsčiomis po rudenėjantį parką buvo ne tik nauda sveikatai, bet ir puiki galimybė-gamtos pažinimui skirta temą „Pažintis su medžiais“ praplėsti natūralioje  gamtinėje aplinkoje. Čia „Spalviukai“ patyrė naujų atradimų, praplėtė patirtį, pasikrovė energijos ir pėsčiomis grįžo į darželį.

 

Skaityti daugiau...

Gandrų palydos

gandrai    Rugpjūčio 24-oji, šv. Baltramiejaus diena, Lietuvoje tradiciškai laikoma gandrų palydomis. Gandrai žiemaviečių link pradeda keliauti jau nuo rugpjūčio vidurio, o į mėnesio pabaigą jų beveik nebelieka.
    Palydėti gandrus nutarė ir 3-ios laikino ugdymo grupės vaikučiai. Pirmiausia prisiminė kaip gandras atrodo, kaip elgiasi, kuo maitinasi, kur peri. Visi gandrus yra matę, gerai pažįsta, todėl noriai dalinosi patirtimi. Patys pagamino gandrus iš popieriaus ir sukūrė skrendančių gandrų ekspoziciją. Klausėsi sakmių, dainelių, pamėgdžiojimų, erzinimų apie gandrus. Žaidė nuotaikingus žaidimus, imituojančius jų elgseną. Vaikai linkėjo gandrams gero kelio! O į mūsų kraštą atkeliauja rudenėlis!

Skaityti daugiau...

Mankšta pirštukams „Rugpjūčio pabaisiukai“

pabaisiukai   Norėjosi vasarai lengvos ir smagios veiklos, tačiau nesitikėjo, kad vaikams taip patiks! Gaminome ,,Pabaisiukus“ naudodami balionus, krakmolą, siūlus ir markerį. Vaikai patys bandė pilti krakmolą į balionus, jį pagrūsdami pagaliuku. Pripildytus balionus krakmolu ir užrištus ant mazgelio rišo norimos spalvos ir ilgio siūlus, imituodami plaukus. ,,Pabaisiukų‘‘ užbaigimui visi nupiešė veidus: akis, nosis, burnas. Kai kurie taip pat piešė blakstienas, ūsus ar dantis.
    Ši veikla buvo kaip relaksacija juos ,,niurkant‘‘, mankšta pirštukams, lavinama smulkioji motorika.

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Kas greičiau?

218604603 1444094935932232 7667611067710786302 n   Ryte, kol dar nėra taip karšta, 2 – os vasaros grupės vaikai statė - tiesė kelią iš akmenukų. Darbas vyko neįprastu būdu, viską reikėjo padaryti su kojų pirštais. Basiems su kojų pirštais suimant akmenuką jį reikėjo nunešti ir padėti į pradėtą tiesti kelią. Vaikai šaunuoliai, kad greičiau būtų pabandė ir išmoko su abejomis kojomis paimti po akmenuką. Tokiu būdu darbas ėjosi greičiau. Greitos buvo abi komandos. Su pačių padarytais keliais berniukai vėliau žaidė su mašinėlėmis, lenktyniavo.
    Ši aktyvi edukacinė veikla paskatino vaikus ne tik palenktyniauti, bet ir pamankštino kojų pirštukus.

 

 

Skaityti daugiau...

Praktinė veikla ,,Joninių vainikai“

jonines     Birželio pabaigoje, saulės grąžos metu, kai naktis būna trumpiausia, o gamta klesti, auga, žydi, švenčiama Rasos, Kupolinių arba Joninių šventė. Apeiginių vainikų pynimas, namų, durų, vartų puošimas kupolėmis, paparčio žiedo ieškojimas, šokinėjimas per šventinį laužą, tai vis šventiniai papročiai su kuriais susipažino  ,,Pelėdžiukų” grupės vaikučiai. Praktinėje veikloje vaikai mokėsi pinti vainikus. Noriai prisijungė tėveliai, kurie kartu su vaikučiais pririnko žolynų. Auklėtojoms padedant, kiekvienas vaikutis nusipynė vainiką ir juo pasidabino. Vakare vaikučiai ėjo namo šventiškai pasipuošę.

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Sėsiu mažą – auginsiu didelį!“

20210514 114226    Šiais metais mūsų aikštelėse „apsigyveno“ nedidukės lysvės/darželiai. Dėžės atsirado kiek anksčiau, tad vaikams vis knietėjo sužinoti, kas ten bus, kada ten galėsime ką nors daryti. Ir štai, pagaliau pasėjome. Sėjome nemažai skirtingų sėklyčių. Dabar vaikų „darbas“ yra laistyti, prižiūrėti ir stebėti, kada išlys ir pasirodys daigeliai. Nekantriai laukiame rudens kuomet jau matysime mūsų užaugintą derlių, galėsime jį skinti ir mėgautis. O dabar sukaupėme visą kantrybę ir pasiruošėme lysvę/daržiuką prižiūrėti.

 

 

 

Skaityti daugiau...