EDUKACIJA KITAIP

Edukacija kitaip „Marinuotas rudenėlis“

13   Ruduo ypač išsiskiria ne tik spalvomis gamtoje, tačiau ir daržovių gausa. Visi žinome, kaip svarbu nuo pat mažens užmegzti „pažintį“ su daržovėmis vaikams. Taip pat svarbu, kad vaikams ši pažintis būtų kuo įdomesnė ir patrauklesnė. Paskutinę rudens dieną „Boružiukų“ grupės ugdytiniai edukacijos kitaip „Marinuotas rudenėlis“ metu ne tik atsisveikino su rudenėliu, bet ir tuo pačiu susipažino, ragavo ir tyrinėjo daržoves. Kiekvienas vaikutis savarankiškai rinkosi daržoves, ir jas „užmarinavo“.
   Vaikai susipažino su įvairiomis daržovėmis (morkomis, agurkais, brokoliais, paprikomis, ridikėliais ir pomidorais). Vaikai ugdėsi įprotį, kad prieš skanaujant daržoves, jas būtina nuplauti. Taip pirmiausiai ir padarė „Boružiukų“ grupės ugdytiniai. Kiekviena daržovė vaikų paragauta, paliesta, ištyrinėta. Vaikus iškart sudomino daržovių gausa ir spalvos. Kiekvienas vaikas edukacijos metu ne tik susipažino su daržovėmis, tačiau jas ir užsimarinavo savo stiklainyje. Tai puikus būdas padėti vaikams susidraugauti su sveika mityba.

Skaityti daugiau...

Kaip rašyti be rašiklio?

eduacija   Priešmokyklinės „Spalviukų“ grupės vaikai noriai įsitraukė į projekto „Kaip rašyti be rašiklio?“ veiklas. Grupėje, lauko žaidimų aikštelėje, iš netikėtų bei įdomių daiktų rašė raides, žodžius, savo vardus. Vaikai veikdami savo iniciatyva, pagal savo sumanymus susidomėję rinkosi medžiagas, tyrinėjo rašytinę kalbą. Grupėje vyravo darbinga ir kūrybinga nuotaika.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Rudeninių lapų gėlės“

312108849 5448635851892560 7379064172132496351 n   Ruduo, tai labai gražus metų laikas. Šiuo metu medžiai nusidažo įvairiausiomis spalvomis. Vieni dar žali, kiti jau paraudę. Kaip smagu, kai einant po kojomis šnara lapai, tarsi norėdami ką papasakoti. Vaikams taip pat lauke patinka žaisti su lapais. Panaudodami lapus „Giliukų“ grupės vaikai nusprendė sukurti rudeninių lapų gėles. Lapų prisirinko su tėveliais įvairių spalvotų su kuriais grupėje atlikome edukacija. Vaikai bandė iš lapų pagaminti rudenines gėlės. Pirštukų darbo reikėjo nemažai, bet galutinis rezultatas nustebino visus. Vaikai buvo labai laimingi pasiekę galutinį rezultatą.

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija „Daržovių karalystėje“

moliugas   Daržovės – vitaminų šaltinis. Todėl labai svarbu, kad vaikai jas pažintų nuo pat mažens. Šios savaitės tikslas – „Zuikučių“ grupės ugdytinius supažindinti su daržovėmis.
   Kad vaikai įgytų daugiau patirčių bei susipažintų su įvairiomis daržovėmis, buvo organizuojamos aktyvios veiklos. Visą savaitę vaikai „svečiavosi“ „Daržovių karalystėje“, tyrinėjo daržoves, bandė įvardinti bei nusakyti jų spalvas. Darželio lauko aikštelėje įvyko daržovių karaliaus rinkimai, vieningai vaikai nusprendė, kad karaliaus vardo nusipelnė „Pūstažandis moliūgas“.
   Aktyvių veiklų metu vaikai ne tik susipažino su įvairiomis daržovėmis, bet tuo pačiu mokinosi bendrauti su bendraamžiais patyrė  gerų emocijų bei kūrybos džiaugsmą.

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija „Viru, viru košę“

4   Spalio 10 d. minima Pasaulinė košės diena. Košės diena švenčiama nuo 2009 m. Šią dieną „Boružiukų“ grupės ugdytiniai  minėjo košės dieną taip pat.
   Vaikai virė košę iš moliūgo! Žinome, kad moliūgas yra tikras pasakų ir nuotykių herojus. Kaip pasakoje išaušo vidurnaktis – ir pelenės karieta pavirto į moliūgą, taip stebuklingai šią dieną moliūgas ant mūsų stalo pavirto į košę. Vaikų dėmesį prikaustė moliūgo dydis ir ryški spalva. O kas moliūgo viduje?! Vaikai smalsiai tyrinėjo moliūgą tiek iš išorės, tiek iš vidaus.
   Vaiko pojūčiai – pasaulio pažinimo vartai. Šio ugdymo kitaip „Viru, viru košę“ metu, vaikai noriai ir su dideliu susidomėjimu moliūgą čiupinėjo, tyrinėjo rankomis, ragavo ir uostė. Naudojo įvairius indukus, virtuvės įrankius. Vaikų susidomėjimą sukėlė ir moliūgo sėklos, jas rinkdami  lavino smulkiosios motorikos judesius. Virta koše vaikai „pamaitino“ ir grupės lėles, taip lavindami vizualinę motoriką. „Boružiukų“ grupės ugdytiniai šios veiklos metu patyrė geras emocijas, didelį susidomėjimą ir nuostabą.

Skaityti daugiau...

„Nykštukų“ išvyka į Sudargo piliakalnius

sudargasss   „Nykštukų“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai, spalio 6–osios gražų rytą, autobusu susiruošė aplankyti Sudargo piliakalnius. Edukacinės-pažintinės išvykos tikslas buvo domėtis Lietuvos istorija, stebėti rudenėjančią gamtą,  sužinoti apie medžių ir lapų įvairovę, jų išskirtinumą.
   Mes turime keliauti, kad pažintume dideles ir mažas gamtos paslaptis, jos teikiamas gėrybes. Gėrėjomės ne tik gražia rudens gamta, bet teko įveikti sveikatinimo tako ruožą. Ugdytiniai ypatingai domėjosi Lietuvos istorija ir noriai klausėsi pasakojimų apie anksčiau čia vykusias kovas, apžiūrėjome vietas kur kažkada stovėjo Sudargo pilis.
   Džiaugiamės, kad turime galimybę lankytis įžymiose Lietuvos vietose ir organizuoti pažintines veiklas kitose socialinėse aplinkose. Pasigrožėję piliakalnių didybe, aptarę Lietuvoje augančių medžių gausą ir įvairovę, patyrę gerų įspūdžių ir praturtinę savo žinias,  grįžome į darželį, kuriame dar ilgai dalinomės kelionės įspūdžiais.

 

Skaityti daugiau...

„Sveikuolių“ išvyka į Sudargą ant piliakalnių

sudarg   Spalio 6 dieną „Sveikuolių“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai autobusu išvyko į edukacinę–pažintinę ekskursiją Sudargo link. Kelionės tikslas buvo Steam veikla, kurios metu skatinome domėtis medžiais ir juos pažinti tyrinėjant lapų įvairovę. Pastebi rudenėjančios gamtos požymius.
   Prieš išvykstant aptarėme, ką norime pamatyti, patirti, į ką atkreipti dėmesį. Vaikai norėjo daugiau sužinoti apie Lietuvoje augančius medžius, stebėti rudenio spalvomis nusidažiusius medžius, išsiaiškinti lapų įvairovę, išskirtinumą.
   Natūralioje aplinkoje pavyko įgyvendinti sumanymus, sudominti visus ugdytinius rudeninės gamtos įvairove, teisingai įvardinti medžius. O svarbiausiai gerai, turiningai ir linksmai prakeisti laiką drauge.

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Žaidimai – eksperimentai su vandeniu“

vandenelis   Vanduo, tai ne tik gyvybės šaltinis ir eliksyras, tačiau kiekvienam vaikui tai yra vienas smagiausių žaidimų. Vasara be vandens - ne vasara. Vaikai paprastai visada labai džiaugsmingai reaguoja į vandenį. Tuo pačiu žaidimai ir eksperimentai su vandeniu – dar ir puikus būdas mokytis.
   Veikla „Kodėlčiukų“ grupėje vandens tematika vyko eksperimentuojant. Su vaikais nutarėme atlikti eksperimentą ir išsiaiškinti, kas skęsta, o kas ne. Naudojome pomidorus, bulves, agurkus, obuolius, agrastus, mandarinus, duoną, makaronus, pupas, kiaušinius. Taip pat akmenėlius ir medžio lapus.
   Vaikai išsiaiškino, kas skęsta, o kas ne. Taip pat sužinojo, kad mandarinas skęsta tik tada, kada jis yra pilnai nuluptas. Vaikų smalsumą sužadino „Negyvosios jūros efektas“. Kiaušinis, bulvė ir kitos mūsų naudotos daržovės skęsta vandenyje, tačiau sūriame – ne. Druska, būdama sūri, padaro vandenį sunkiu ir sunkus vanduo išstumia daržoves į paviršių.
   Vaikai šios veiklos metu smagiai praleido laiką, stebėjo ir džiaugėsi naujais atradimais.

Skaityti daugiau...

Edukacija „Bėgs pelytė vandenėlio“

20220720 101459   Vasara – tai pats smagiausias laikas turkštis, maudytis, žaisti su vandenėliu. Šias linksmas, kūrybiškas veiklas atliko ir ,,Drugelių“ grupės vaikučiai, dalyvaudami edukacijoje kitaip “Bėgs pelytė vandenėlio”. Vaikai sužinojo apie vandens svarbą žmogui, augalams ir viskam kas gyva. Susipažino su vandens savybėmis: skoniu, kvapu, spalva. Išsiaiškino kokie daiktai skęsta vandenyje, o kokie plaukia, plūduriuoja.
   Vaikų užduodami klausimai: kodėl reikia gerti vandenį? Kokios spalvos yra vanduo? Kokio skonio? Vieni vaikai teigė, kad vanduo yra mėlynos spalvos, kiti, kad bespalvės, ši vaikų diskusija mokino vaikus bendrauti tarpusavyje, išklausyti draugą.
   Vaikai sužinojo daug naujo apie juos supantį pasaulį.

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Vabalai, vabaliukai"

vabalai   Vasara pats gražiausias metų laikas. Šiuo metų laiku vaikai tyrinėja įvairius vabaliukus, vabzdžius. Su „Giliukų“ grupės vaikais nusprendėme gaminti vabaliukus kiek kitaip. Vaikai iš namų turėjo atsinešti akmenėlių, kurie pavirto į vabaliukus. Išėję į lauką „Giliukų“ grupės vaikai turėjo sugalvoti vabaliuką ir jį nupiešti ant akmenėlio. Piešė bites, boružes, varles, pačių išgalvotus vabzdžius. Veikla labai patiko visi dirbo susikaupę ir pasinėrę į kūrybinį procesą.

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...