Loading

Joninių šventė darželyje

jonai   Joninės – laukiamiausia vasaros šventė, apipinta senovės lietuvių papročiais bei žaidimais. Artėjant trumpiausiai ir paslaptingiausiai metų nakčiai, Jurbarko vaikų-lopšelyje darželyje vyko šventinis rytmetis „Mažos rankelės pina žolynėlius“. Tėveliai į grupes atnešė įvairiaspalvių lauko, darželio gėlių, smilgų. Iš jų vaikai pynė vainikus, rišo į puokštes. Grupių pedagogai pasakojo apie Joninių šventės tradicijas. Rytmetį vainikavo nuotaikingas „Žolynėlių grožis“ šou. Skambant etnografinio ansamblio „Volungėlė“ dainoms, visa darželio bendruomenė būrėsi į draugų ratą. Berniukai ir mergaitės, lydimi palaikančių plojimų žingsniavo taku, demonstruodami savo sukurtas kompozicijas. Šypsenos, gera nuotaika ir energija sušildė visų širdis bei papildė prasmingą prisiminimų skrynią. Tai buvo paskutinės socializacijos projekto „Aš ir tu – mes kartu“ veiklos.
   Didelis ir nuoširdus ačiū bendruomenės nariams – tėveliams, darbuotojams, padėjusiems įgyvendinti socializacijos projektą „Aš ir tu – mes kartu!“

 

Skaityti daugiau...

Pajausti ir pažinti miško grožį priešmokyklinės „Spalviukų“ grupės vaikai vyko į Viešvilės gamtinį rezervatą

peledos   Priešmokyklinukams apie mišką, jo gyventojus ir augmeniją pasakojo rezervato direkcijos specialistė. Pasivaikščiojimo mokomuoju-pažintiniu taku metu vaikai susipažino su medžiais ir jų pavadinimais, klausėsi paukščių balsų, ieškojo žvėrelių pėdsakų, sužinojo apie aptinkamus gamtos pažeidimus bei daug įdomių faktų apie miško žvėris ir augmeniją.
     Įdomu ir smalsu buvo tiesiogiai prisiliesti prie gamtos, prie jos sukurtų paslapčių.

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Nykštukų“ draugystės pilis

nykspilis    Dar viena iš socializacijos projekto „Aš ir tu – mes kartu“ veiklų – Nykštukų draugystės pilies statyba. Saulėtą trečiadienio rytą lopšelio-darželio bendruomenė pradėjo pilies statybą. Ją iš savo puoštų „plytų“ statė visi darželio vaikai – nuo lopšelinuko iki priešmokyklinuko. Prireikė ir suaugusiųjų pagalbos tvirtinant pilies sienas. Po pietų Nykštukų draugystės pilies statyba buvo baigta. Pilyje iškelta trispalvė, teritorija papuošta gėlėmis. Pasigrožėti bendruomenės statiniu atvyko Kakė Makė. Ji kiekvienai grupei už indėlį į bendrą darbą padovanojo kūrybinius konstravimo rinkinius. Vakare dar ilgai netilo šurmulys. Vaikai kartu su tėveliais grožėjosi ir džiaugėsi pastatyta pilimi, bendravo, dalinosi įspūdžiais, ieškojo savo kūrybos „plytos“.

 

Skaityti daugiau...

Žygis „Su kuprine ant pečių“

smagu    „Drugelių“, „Saulės zuikučių“, „Boružiukų“ ir „Zuikiučių“ grupių ugdytiniai kartu žygiavo „Su kuprine ant pečių“. Keliavom po lopšelio-darželio teritoriją. Su vaikais kartu šėliojo varlytė, zuikis ir princesė vasara. Čia pat aplankėm kūrybines dirbtuves „Pastatysiu pilį aukštą“ kur iš anksto numatytoje vietoje statėme Nykštukų draugystės pilį. Pasivaikščiojome lauko aikštelėse darželio lauko teritorijoje. Žygio metu vaikai žaidė įvairius žaidimus, sutiko Kake Make ir šventė jos gimtadienį. Lauko grupių erdvėse šokome, dainavome, atlikome drugelių mankštą, išbandėme jėgas virvės traukimo rungtyje, skraidinome skareles, žaidėme parašiutais. Patyrėme daug gerų emocijų, džiaugėmės bendraamžių draugyste.

Skaityti daugiau...

Edukacija „Prakalbinkime knygelę“

buvome    Lietingą birželio 21-osios dienos rytą „Vyturiukų“ ir „Nykštukų“ grupių ugdytiniai pasiėmę skėčius, apsiavę guminius batus vyko į Jurbarko rajono savivaldybės viešąją biblioteką, kurioje pasitiko bibliotekos darbuotojos ir palydėjo į edukaciją „Prakalbinkime knygelę“. Šios edukacijos metu vaikai žaidė įvairius judrius žaidimus, patys dalyvavo pasakoje „Zuikis puikis“: rinko akmenukus, plėšė zuikio kopūstus, šoko, rašė zuikiukui pažymius ir t.t.. Vaikai išklausę ir aptarę pasaką, pasirinktinai iš pateiktų priemonių, kūrė pasakos personažus. Vaikus lydėjo džiugios emocijos ir gera nuotaika. Padėkoję už smagią edukaciją, laimingi ir pilni įspūdžių vaikai keliavo atgal į darželį. Dar ilgai ugdytiniai dalinosi išvykos įspūdžiais su draugais ir tėveliais!

Skaityti daugiau...

Žygis „Mes-jurbarkiškiai“

zygis    „Kodėlčiukų“ ir „Giliukų“ grupių ugdytiniai kartu su keletu šeimų nariais vyko į pirmąjį žygį. Vaikai nešini kuprinėlėmis ant pečių keliavo į Jurbarko bibliotekos kiemelį, kur juos pasitiko Jurbarko miesto simboliai milžinai Juras ir Barkus. Vaikai išklausė miesto vardo atsiradimo legendą. Visi kartu žaidė lietuvių liaudies žaidimus, galinėjosi traukdami virvę. Atsisveikinę su milžinais vaikai kiemelyje surengė pikniką...

 

 

 

Skaityti daugiau...

Išvyka į Jurbarko krašto muziejų

IMG 1277   Šiandien mažieji „Pelėdžiukai” lankėsi Jurbarko krašto muziejuje. Ten mūsų laukė labai įdomi edukacija: dalyvavome viktorinoje „Mūsų kraštas”, dėliojome ir spalvinome patį skambiausią žodį - Lietuva. Vaikščiojome po muziejų. Apžiūrėjome ekspoziciją. Labai daug emocijų vaikai patyrė matuodamiesi didikų kostiumus, dvaro damų skrybėles ir sukneles, imitavome lietuvaičių ir kryžiuočių kovas su skydais ir kalavijais. Diena krašto muziejuje buvo įdomi, prasminga, pilna įsimintinų įspūdžių.

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Socializacijos projektas „Aš ir tu – mes kartu!“

stovykla   Birželio 20-osios rytą startavo socializacijos projektas „Aš ir tu – mes kartu!“. Lopšelio-darželio teritorijoje visos grupės savo lauko aikštelėse įsirengė stovyklavietes. Naudodami įvairias priemones, medžiagas,  vaikai kūrė atributiką, atspindinčią jų grupės pavadinimą, kartu žaidė įvairius žaidimus, suburiančius draugystei, tolerancijai, gražiam elgesiui puoselėti.

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...