Loading

Etnografinio ansamblio „Volungėlė“ viešnagė Sintautuose


      Etnografinis ansamblis „Volungėlė“ dalyvavo ir kitose ugdymo įstaigose rengiamuose koncertuose. Jų metu patys koncertavo, stebėjo kitų kolektyvų parengtas programėles. Smagu vaikams parodyti ką patys geba ir įdomu į kitus pasižiūrėti. Tai plečia vaikų akiratį, turtina jų kalbą, moko gražaus, kultūringo elgesio.

       Saulėtą gegužės 22-osios rytą darželio etnografinis ansamblis „Volungėlė“ išvyko į Šakių raj. Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrių „Vyturėlis". Mes buvome pakviesti kartu su Sintautų priešmokyklinio amžiaus vaikučiais dalyvauti literatūrinėje-muzikinėje popietėje „Saulele, saulužėle suspindėk! Tu dainele, dainužėle, suskambėk!“ Vaikai šiai išvykai labai ruošėsi ir jos laukė. Išmokome l. liaudies dainelių, kurias atlikome pritardami liaudiškais instrumentais. Kristupas svečiams sekė sakmę apie Jurbarko vardo atsiradimą. Gera buvo stebėti, kaip susidomėję ir susikaupę mūsų klausėsi sintautiškiai. O mes gėrėjomės puikiu jų vaikų pasirodymu. Skambios Zanavykų krašto dainos visus privertė ploti ir dainuoti kartu. Renginį papuošė Sintautų moterų etnografinio ansablio pasirodymas. Jos ne tik dainavo savo krašto liaudies dainas, bet ir supažindino su jų tautiniais kostiumais. Salėje buvo sukurta etnografinė aplinka. Imituota Zanavykų krašto stuba. Vienos mergaitės mamytė pasakojo mums apie Sintautų miestelio vardo atsiradimą. Po renginio mūsų vaikučiai galėjo pabendrauti, pažaisti kartu su sintautiškiais bei vaišinosi prie bendro stalo. Neveltui yra sakoma, kad Suvalkija labai svetingų ir darbščių žmonių kraštas. Mes susipažinome su jų darželiu. Ten taip jauku ir gera! Kiekviena kertelė papuošta vaikų darbeliais, piešinukais. Nesunku suprasti, kad čia dirba vaikus mylintys žmonės. Mes kitais metais labai lauksime sintautiškių savo darželyje. Juk gražūs kaimyniški ryšiai negali nutrūkti! Atsidėkodama už viešnagę mūsų darželio direktorė, Irena Bertulienė, padovanojo gėlę, didelę kaip medis. Su gražiais palinkėjimais ją puoselėti ir auginti kaip mūsų draugystę.

       Iš Sintautų grįžome su gera nuotaika, puikiais įspūdžiais ir Zanvykų krašto keptu sūriu. Tai buvo šauni viešnagė Sintautuose. Linkime visam Sintautų darželio kolektyvui sėkmės jų sumanymuose ir darbuose. O svarbiausia nepamirškime, kad dalintis ne tik duona, bet ir širdies šiluma yra didelė laimė!
Straipsnį parengė auklėtoja Reda Pinaitienė