Loading
Apie lopšelio - darželio vykdomą sveikatingumo veiklą "Sveika mokykla" skaitykite ČIA

Pirmieji grybšniai vandens karalystėje


    Netruko prabėgti laikas ir mūsų ugdytiniai sulaukė pirmosios išvykos į Šakių baseiną. Treneris –Aurelijus supažindino su elgesio taisyklėmis baseine. Pirmųjų užsiėmimų metu mažieji plaukikai, sėdėdami ant baseino krašto, gana drąsiai taškė kojytėmis vandenį. Prižiūrimi trenerių visi jautėsi saugūs ir laimingi. Sunkiau sekėsi savarankiškai apsirengti ir susirinkti savo daiktus.
    „Plaukimo mokyklėlės“ užsiėmimai vyko sklandžiai, laikas bėgo greitai. Vaikai po truputį „susidraugavo“ su vandeniu, atliko vis sudėtingesnes užduotis vandenyje, drąsiausieji ir panardinti galvą vandenyje, plūduriuoti net ir plaukti. Džiugu, kad užsiėmimų baseine metu vaikai išgyveno nepaprastas emocijas, patyrė daug džiaugsmo, įveikė vandens baimę, įgavo pasitikėjimo savimi – „aš galiu!“. Tapome ir savarankiškesni, išmokome susitvarkyti savo daiktus, greičiau apsirengti.
    Po veiklų baseine grupėse vaikai buvo pakviesti į relaksacinę-kūrybinę –žaidybinę veiklą „Aš jaučiuosi“. Draugų ratelyje vaikai prisiminė plaukimo mokyklėlės užsiėmimų akimirkas, išsakė, patirtus įspūdžius, lygino savo savijautą prieš užsiėmimus baseine ir po. Džiugu, kad visi vaikai vieningai priėmė išvadą, kad dalyvavimas pamokėlėse baseine turi didelę reikšmę visų sveikatai, gerai savijautai, žvaliai nuotaikai. Savo išsakytas mintis išreiškė įvairiomis meninėmis priemonėmis, piešdami veidukus. Džiaugiamės, kad vaikų veidukuose vyrauja geros nuotaikos, gražios šypsenėlės, kas svarbu vaikų emocinei sveikatai.
    Ne mažiau įdomiai, kūrybiškai pedagogai organizavo vaikams kūrybinę-meninę veiklą „Vandens, sveikatos ir spalvų karalystėje“. Skambant relaksacinei muzikai vaikai keliavo į nuostabų keisčiausių formų, spalvų, fantazijų pasaulį. Vaikai įvairiomis meninėmis priemonėmis perteikė patirtas emocijas patirtas projekto veiklų metu, jų darbeliuose atsispindėjo noras sportuoti, augti sveikais žmonėmis.
    Gaila, kad susiklosčiusi sudėtinga situacija dėl COVID-19 pandemijos neleido pilnai įgyvendinti projekto veiklų, atėmė iš vaikų galimybę tobulinti plaukimo įgūdžius ir viltį išmokti plaukti.
    Dėkojame partneriams už bendrystę ugdant vaikuose sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdą sėkmingai nuvedus į pažintį su plaukimo sporto šaka, įžiebusiems kibirkštėlę drąsos, ryžto, pasitikėjimo savo jėgomis mokantis plaukti.
    Dėkojame tėveliams už palaikymą, pagalbą,  supratimą, kad mokymas plaukti yra viena iš aktyvių fizinių veiklų gerinančių vaikų sveikatą, suteikianti emocinį atsipalaidavimą, kas būtina šių dienų visuomenėje. Viliamės, kad dalyvavimas šiame projekte gal ne vienam iš mūsų ugdytinių įžiebė viltį tapti garsiu Lietuvos plaukiku ar net olimpiniu čempionu
    Projekto „Plaukimo mokyklėlė“ veiklos finansuojamos Jurbarko rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos specialiųjų programų rėmimo lėšomis.
    Projekto vadovė Irena Povilaitienė