Veikla

Stebuklingos rudens spalvos

rudens spalvos    Rugsėjo pabaigoje gamta pradeda keisti savo spalvas.  Vaikai tai stebi, aptarinėja, džiaugiasi. Mėgsta kai ugdomoji veikla vyksta lauke. „Vyturiukų“ grupės vaikučiai nutarė savo darbeliuose atkartoti rudens spalvų virsmą. Ant neįprasto paviršiaus nudažė medžių lapus žalia spalva. Po to lengvai juos nuvalė servetėle ir pavertė juos margaspalvių lapų jūra. Vaikus nustebino netikėtas spalvų dingimo ir atsiradimo efektas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Spalviukų“ pažintis su medžiais

IMG 20200924 101727    Šiuolaikiniai vaikai gyvenantys naujųjų technologijų apsuptyje dažnai pamiršta apie tai, koks įdomus ir pamokantis gali būti buvimas gamtoje. „Spalviukai“ pasisemti žinių, ieškoti atsakymų į jiems iškylančius klausimus keliavo į miesto parką.
    Gamtos pažinimui skirta tema „Medžiai mūsų aplinkoje“ sudomino vaikus, o tyrinėjimų  veiklos parke įgavo tęstinumą. „Spalviukai“ pagal savo sukurtą planą „Medžiai augantys parke“ ieškojo jiems pažįstamų medžių ir augalų. Padidinamuoju stiklu tyrinėjo medžių lapus, žievę, ieškojo jų panašumų ir skirtumų. Vaikai patys atrado, kad be jiems žinomų medžių parke dar auga maumedis, lazdynas. Kad samanoms patinka „gyventi“ ant kelmų, nulūžusių medžių ir šakų. Kad ant medžių dar auga kerpės. Surado „gintarėlių“ augančių ant medžio ir išsiaiškino, kad tai sakai. Ieškodami, tyrinėdami ir eksperimentuodami miesto parke vaikai patyrė daug atradimų, gimė daug minčių. Visa tai vaikai „įsidėjo“ į savo gamtos pažinimo bagažą.

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

,,Pelėdžiukų" grupės edukacija kitaip

fff    „Pelėdžiukų" grupės edukacija kitaip 2020-09-25. Ruduo- pats talentingiausias dailininkas. Savo potepiais išpuošia gamtą nuostabiausiomis spalvomis. Šiandien ir mes kūrėme rudeninį medį...tik kiek kitaip.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Džiuginanti atradimų diena „Kuriame paslaptis „sekretus“

20200811 104958    Vienas mėgstamiausių vaikų užsiėmimų vasarą darželyje – žaidimai smėlio dėžėje. Čia gali susikurti visą savo pasaulį. Pasitelkus kūrybą, vaizduotę, tapti didžiuoju kūrėju: tiesti kelius, tunelius, statyti svajonių namus, didžiulius bokštus, paslaptingas pilis, kepti skaniausius pyragus ir kurti, kurti...
    Pasiūlymą kurti didelę paslaptį, kurią turi atrasti pats ,“Spinduliukų‘ ir „Vyturiukų“ grupių  vaikai priėmė labai noriai . Kas tai? Kaip tai daroma?- smalsavo mažieji. Pabandėme susikurti kiekvienas  savo paslaptėlę - „sekretą“. Smėlyje išrausėme nedidelį kvadratą ar stačiakampį ir jame sudėliojome spalvotą ornamentą iš įvairių gėlių žiedų, akmenukų, lapelių, sėklų, žolynėlių ir uždengėme stiklu, apipylėme smėliu.
    O įdomiausia paslaptį užkasus, jos ieškoti kitą dieną. Tai ir slėpynės, ir augalų pažinimas, ir kūrybiškumas, ir daug džiaugsmo!

 

Skaityti daugiau...

„Kodėlčiukai“ tyrinėjo tris produktus...

20200709 103511Lietingą rytmetį „Kodėlčiukai“ ruošėsi kitokiai veiklai. Jie lietė, uostė, ragavo tris produktus-miltus, druską, krakmolą. Įvardiję garsiai šių produktų savybes, daugelis pirmą kartą „skanavo“ jų skonį. Atidžiai stebėjo sūrios tešlos gaminimą, kartu užminkė tešlą. Vaikai eksperimentavo, pasitelkė vaizduotę, minkė, spaudė, rutuliavo, gnybė, formavo iš tešlos pakabuką ir apyrankės detales. Patys dalyvaudami gaminimo procese tyrinėjo, atidžiai stebėjo, klausėsi, lietė, uodė. Po paros laiko vėrė apyrankes sau ir mamai. Vaikams patiko ši veikla.Skaityti daugiau...

„Spalvų laboratorija“

20200701 100957    Taikant STEAM metodą, liepos 1 dieną „Zuikučių“ grupės vaikai eksperimentavo su įvairiomis spalvomis.
    Įvairią gamtinę medžiagą: obuolius, gėles, medžių lapus dažė pasirinktomis spalvomis, štampavo. Vaikams  labai patiko gaminti spalvotus anspaudus iš gamtinių medžiagų.
   Norėdami išsiaiškinti, kurie vaisiai, daržovės skęsta, o kurie ne vaikai atliko eksperimentą. Liesdami, uostydami, vardindami spalvas vaikai tyrinėjo vaisius ir daržoves ir spėliojo kurie moka plaukti ir kurie ne.  Veiklos metu buvo  išsiaiškinta, kad  bulvės „plaukti“ nemoka, o raudonskruosti paprika, pasirodo puiki „plaukikė“.
    Veiklų metu, vaikai demonstravo savo smalsumą, aktyviai tyrinėjo  daiktus, priemones, stengėsi  suvokti,  kas kaip veikia.
    Buvo gražu, smagu ir netradiciška…

Skaityti daugiau...

„Įdomu mums stebėti ir tyrinėti…“

105666547 1603151313194235 3341173801676834714 n    Vasara – pats smagiausias ir atradimų pilnas metas. Šiltas ir saulėtas oras tinkamas aplinkos pažinimui. Todėl nieko nelaukdami ,,Pelėdžiukų” grupės ugdytiniai ,,apsiginklavę” padidinamaisiais stiklais  ir smėlio žaislais išbėgo į darželio pievą tyrinėti ir susipažinti su jos gyventojais. O gyventojų čia mes radome daug….Ir boružę, ir slieką, ir skruzdėlę ir dar daug įvairių vabalėlių. Pievoje jie atrodė labai mažučiai, bet per padidinimo stiklą turėjome gražią galimybę stebėti nuostabią  pievos karalystę. Skaičiavome kojeles, sparnelius… O kiek dar pamatėme stebuklų ir  vabzdžių gyvenimo gėlių žieduose – tikrų tikriausia karalystė!

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Stebėk, atrask, kurk...“

106271985 2908145806091763 9084734395755971874 n    STEAM ugdymą pažinti, prisijaukinti ir taikyti bandė ir „Spinduliukų“ grupės vaikučiai. Veikloje „Stebėk, atrask, kurk...“- mažieji buvo kviečiami konstruoti, projektuoti, statyti tradicinėmis ir netradicinėmis medžiagomis. Užduodant klausimus „Ar matėte...?“, „Ar pastebėjote...?“, „Kas tai?“, „Kas atsitiko, kai..“, „Kur yra daugiau / mažiau...?“, „Kuris didesnis, mažesnis, aukštesnis, žemesnis, ilgesnis, trumpesnis...?“, „Kas atsitiks jeigu...“, „Gal galime rasti kitą būdą...?“, „Pagalvok, kaip dar kitaip galima pastatyti, sukonstruoti“ ir t.t., vaikai buvo skatinami eiti link savo idėjos ir sprendimo būdo paieškos. Vieni rinkosi statyti tiltus per upę, kiti upės pakrantėje kūrė miestą iš bokštų, namų, garažų. Pastatę tyrinėjo statinių dydį, formą. Dar kiti gražino aplinką, kurdami stebuklingus medžius, gėlytes. Upės pakrantę puošė kriauklėmis, akmenukų ir kankorėžių takeliais.
    STEAM veikla vaikams patiko. Jie bendravo ir bendradarbiavo, patys atrado netikėtų dalykų, mokėsi inžinerijos pradmenų, problemų sprendimo, ugdėsi kūrybiškumą. Vaikų mintys po veiklos:
    Martynas „Pastačiau garažą didelėms mašinoms“. Jonas K. „Daug bokštų stačiau žmonėms gyventi, o aukščiausiame gyvens Kalėdų Senelis“, Adamas „Kūriau gėlytes. Vandenyje mačiau žuvytes rudas. Dar buvo ryklys“. Smiltė „Stačiau pilį tėtei ir mamai. Jie turėjo du vaikučius - Kristiną ir Jūratę“. Adrija G. „Puošėme vandenilį su kriauklėmis, kad būtų gražiau. Kriauklėse radome lėliukų, dar girdėjau, kaip kriauklėje jūra bangavo“ Paulina „Stačiau tiltą iš kankorėžių ir skaičiavau juos“.

Skaityti daugiau...

„Mažieji gamtos tyrinėtojai“

jpg    Vasara pats nuostabiausias laikas būti lauke, susipažinti su įvairiais pievos gyventojais.
    Gražų, saulėtą birželio 16 –osios rytą „Boružiukų“  grupės vaikai tapo darželio lauko aplinkos mažaisiais tyrinėtojais ir atradėjais. Kad viską geriau matytų, vaikai aplinką stebėjo pro padidinamuosius stiklus, Vabaliukai ir skruzdėlytės  atrodė tokie dideli...
    Atidžiau apžiūrėję lauko aikštelę rado sraigių, sliekų, boružėlę bei vorą. Vaikai smalsiai  stebėjo pievos gyventojus, juos lietė, bandė prisiminti jų pavadinimus. Apžiūrėję visus  rastus gyvius, vaikai juos atsargiai paleido į pievą. O ką tik matytus vabaliukus vaikai piešė ant akmenukų. Ši veikla vaikams suteikė atradimo, pažinimo džiaugsmą.

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Vanduo, vandenėlis!

20200623 093320    Kas tas vandenėlis ir kokios jo paslaptys 2-7 grupių ugdytiniai bandė sužinoti STEAM bandymų metu. Vaikai savarankiškai pasidarė ,,jūrą“, brinkino ir augino pupas, stebėjo vandens skaidrumą, klausė vandens šniokštimo, čiurlenimo. Bandė skandinti aliejaus lašus ir stebėjo spalvotų burbuliukų kilimą. Vaikams patiko, buvo netikėta ir nauja patirtis.

 

 

 

Skaityti daugiau...